• Odbierz prezent
Michael Owen stworzy własną kryptowalutę

Tam gdzie sport, tam też wielkie pieniądze i duże zainteresowanie. Rynek kryptowalut nie gardzi znanymi sportowcami, nawet gdy ich kariera z dnia na dzień blednie. Singapurska giełda GCOX nawiązała współpracę z byłą gwiazdą Liverpoolu – Michaelem Owenem. Były napastnik angielskiego klubu będzie twarzą projektu gwiazdorskiej kryptowaluty OWN coin. Czy to początek kooperacji rynku kryptowalut ze światem celebrytów?

 

Michael Owen – gwiazda spalonego teatru

Zanim przejdziemy do szczegółów kontraktu ex-gwiazdy z GCOX, warto przyjrzeć się jego osobie. Owen był niekwestionowaną gwiazdą angielskiego futbolu. Jako dziecko był dostrzeżony przez skautów z największych angielskich klubów. Potencjał i drzemiący w nim talent doceniali nawet zagraniczni skauci. Jako 21-latek, Owen zdobył Złotą Piłkę, co na tak młodego człowieka, było nie lada osiągnięciem. Wszyscy wiązali z nim wielkie nadzieje, swoje skrzydła rozwinął pod barwami The Reds. W Liverpoolu zachwycał swoją precyzją i szybkością. Na mundialu we Francji z ust jednego z komentatorów miały paść słowa: „Ten chłopak będzie wielki”. Faktycznie, jako napastnik zyskał sławę w Premiere League i w reprezentacji. Ciężko trenował, nie zważając na kontuzje. Co sprawiało, że stawał się coraz mniej użytecznym graczem. W Lieverpoolu nastąpił pewien kryzys, Owen narzekał na współpracę z gwiazdą The Reds – Robbiem Fowlerem. W końcu w wieku 25 lat przeszedł do Realu Madryt. Tam już był wypalonym zawodnikiem, choć grał całkiem dobrze. To jednak nie wystarczyło, by osiągnąć sukces w lidze hiszpańskiej. Wrócił do Anglii, do Newcastle United. Tam kariera zaczęła się sypać na dobre. Kolejne kontuzje wykluczyły piłkarza na rok. Potem było już tylko gorzej…

 

Kontrakt z GCOX

Tonący brzytwy się chwyta. Michael Owen choć na piłkarskim bezrobociu, to nie żyje źle. Inwestuje w nieruchomości, a teraz wchodzi we współpracę z giełdą GCOX. Blednąca ex-gwiazda Liverpoolu, stanie się twarzą kryptowaluty OWN. Token pojawi się w następnym kwartale. Projekt OWN, to można rzec szlachetne przedsięwzięcie. Kryptowaluta OWN ma być wykorzystana do zakupu lub dokonywania darowizn dla wybranych przez sportowców organizacji charytatywnych. To nie pierwszy raz, kiedy sportowiec zainauguruje swój pierwszy token. Filipiński bokser i polityk - Manny Pacquiao stanie się pierwszym sportowym celebrytą z własną kryptowalutą PAC coinem.

 

GCOX

To start-up oparty o technologię blockchain. Pierwsza na świecie giełda, która umożliwia celebrytom tworzenie ich własnych kryptowalut. Tzw. celebrity tokens, w głównej mierze mają umożliwiać dokonywanie transakcji fanom celebrytów. Mowa tu o aukcjach, sprzedaży, czy akcjach charytatywnych, jak w przypadku Michaela Owena. Zagranie takie ma marketingowy wydźwięk dla samych celebrytów, w ten sposób chcą zyskać przychylność fanów, którzy interesują się rynkiem kryptowalut. Na rynku obecni są również inni gracze, którzy kojarzą technologię blockchain z celebrytami, jak np. TokenStars. Wchodząc na stronę TokenStars w pierwszej kolejności rzuca się w oczy hasło: „pierwsza platforma, by tokenizować ludzi”, głównie aktorów, sportowców, gwiazdy estrady. Przemysł zwany celebrity management śmiało wkracza na rynek kryptowalut.


Estera Włodarczyk

Absolwentka dziennikarstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Interesuje się stosunkami gospodarczo-politycznymi oraz ich wpływem na światową ekonomię.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk