• Odbierz prezent
MF podwyższa prognozę PKB do 4 proc. w 2019 r. Euro do złotego EUR/PLN coraz bliżej 4,27

Minister finansów Teresa Czerwińska przedstawiła aktualizację programu konwergencji, gdzie podwyższono prognozę wzrostu PKB w 2019 r. do 4,0 proc. z 3,8 proc.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

Na razie resort nie zmienia projekcji deficytu budżetowego i zostawił wcześniejszą prognozę 1,7 proc. PKB, ale nie wyklucza zmian w przyszłości. Czerwińska dodała, że można założyć ok. 9 mld zł lepszego wykonania dochodów podatkowych. Jednocześnie MF zobowiązuje się do utrzymania deficytu poniżej 3 proc. Ostatnio w tej kwestii pojawiły się wątpliwości po ogłoszeniu tzw., „Piątki Kaczyńskiego”. EUR/PLN kontynuuje osuwanie do 4,2730.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.


Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk