• Odbierz prezent
MetaQuotes kończy sprzedaż licencji dla platformy MT4

Firma MetaQuotes nie będzie już sprzedawać nowych licencji na platformę MetaTrader4. Brokerzy i traderzy będą musieli się pogodzić z tym, że wkrótce trzeba będzie przesiąść się na nową wersję platformy.

 

Już w ubiegłym roku MetaQuotes informował, że nie spodziewa się dalszych prac rozwojowych nad platformą MetaTrader4. Firma starała się mocno promować nową wersję platformy (MetaTrader5), gdyż brokerzy i traderzy trzymali się starszej wersji, choć platforma MT5 zadebiutowała już w 2010 roku. MetaQuotes stał się tutaj ofiarą sukcesu jakim okazała się ‘MT-czwórka’. Pracując mocno nad nową wersją i kończąc rozwijanie starszej, producentom udało się powoli przekonywać brokerów do przejścia na MT5. Teraz MetaQuotes dla starszej wersji będzie już tylko wypuszczać aktualizacje związane z bezpieczeństwem i naprawianiem błędów. Nowe funkcje i udogodnienie będą wprowadzane już tylko na platformie MT5.

Teraz nowi brokerzy nie będą mieli już wyjścia i chcąc operować na platformach dostarczanych przez MetaQuotes, będą musieli zdecydować się na MT5. Firma kończyć sprzedawać nowe licencje na MT4. Dotyczy to również udostępniania dodatkowych serwerów klientom, którzy do tej pory korzystali z tej platformy.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk