• Odbierz prezent
Merkel: Wielkiej Brytanii potrzebne są dalsze dyskusje na temat Brexitu. Sprawdź aktualny kurs funta

Unia Europejska uczyniła niemal wszystko, co mogła, by osiągnąć satysfakcjonujące porozumienie z Londynem ws. Brexitu. Teraz dalsze dyskusje na ten temat są najbardziej potrzebne w W. Brytanii - uważa niemiecka kanclerz Angela Merkel.

Weź udział w darmowym kursie inwestycyjnym z Dawidem Augustynem

 BIORĘ UDZIAŁ

 

Na kongresie Federalnego Stowarzyszenia Niemieckich Związków Pracodawców (BDA) Merkel zapewniła w czwartek, że zrobi wszystko co w jej mocy, by zapewnić uporządkowany Brexit, ponieważ chaotyczne opuszczenie UE przez W. Brytanię kładłoby się cieniem na przyszłe relacje między Wspólnotą a jej byłym państwem członkowskim.

 

"Uczynię wszystko, co możliwe, żeby osiągnąć porozumienie ws. wyjścia (W. Brytanii z UE). Nieuporządkowany Brexit to rzecz najgorsza z możliwych, nie tylko dla gospodarki, lecz także dla mentalnej sytuacji, jeśli chodzi o nasze przyszłe relacje" - podkreśliła kanclerz.

 

"Zrobiliśmy krok naprzód, ale potrzeba będzie o wiele więcej dyskusji, szczególnie w W. Brytanii. Jako państwa członkowskie możemy jedynie zrobić dwie rzeczy - postępować z W. Brytanią w przyjacielskim duchu partnerstwa i trzymać się razem jako pozostała 27" - powiedziała Merkel.

Notowania: GBPPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPPLN/

PAP

Polska Agencja Prasowa Spółka Akcyjna – publiczna agencja prasowa, jedyna państwowa agencja informacyjna w Polsce. Zgodnie ze statutem do jej zadań należy uzyskiwanie i przekazywanie odbiorcom rzetelnych, obiektywnych i wszechstronnych informacji z kraju i z zagranicy. Agencja jest także zobowiązana do upowszechniania stanowiska Sejmu, Senatu, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Rady Ministrów, a także umożliwia innym naczelnym organom państwa prezentowanie swoich stanowisk w ważnych sprawach państwowych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk