• Odbierz prezent
MERIT INVESTMENTS ASI S.A.: Podpisanie listu intencyjnego (2021-02-22 16:12)
KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO

Raport bieżący nr3/2021
Data sporządzenia: 2021-02-22
Skrócona nazwa emitenta
MERIT INVESTMENTS ASI S.A.
Temat
Podpisanie listu intencyjnego
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd MERIT INVESTMENTS ASI S.A. z siedzibą w Częstochowie (dalej: „Emitent”, „Spółka") w nawiązaniu do informacji w sprawie wyboru modelu rozwoju Spółki i możliwych sposobów realizacji polityki inwestycyjnej Spółki w latach 2020 - 2025, zgodnej ze strategią inwestycyjną Spółki przekazanej w raporcie bieżącym ESPI nr 4/2020 z dnia 23 listopada 2020 roku, informuje o podpisaniu 23 lutego 2021 roku listu intencyjnego (dalej: „List intencyjny”) rozpoczynającego proces wyłącznych negocjacji Emitenta z Panem Adrianem Sadowskim, prowadzącym działalność gospodarczą pod nazwą „Grupa ABS Adrian Sadowski” i będący twórcą oraz właścicielem trzech projektów z branży IT dedykowanych dla sektora e-commerce, a w szczególności dla gastronomii. Projekty w zakresie których Emitent i Pan Adrian Sadowski podpisali dziś List Intencyjny wspierają sprzedaż zdalną i zarządzanie całym procesem sprzedaży on-line, między innymi przez restauracje działające stacjonarnie i w trybie zdalnym. List Intencyjny dotyczy przejęcia trzech projektów występujących pod nazwami : „wciagnij.to”, „Easy QR Menu” oraz „ABS POS”, (dalej: „Projekty”).

Na podstawie Listu intencyjnego, Emitent oraz Pan Adrian Sadowski, określani łącznie jak Strony Listu Intencyjnego uzgodnili, iż zamierzeniem Stron Listu Intencyjnego jest zawarcie Porozumienia Inwestycyjnego do dnia 31 marca 2021 roku, w celu zawiązania wspólnej Spółki Akcyjnej, która docelowo zakupi od Grupa ABS Adrian Sadowski trzy Projekty opisane poniżej, w celu ich dalszego rozwoju i komercjalizacji.

1. Projekt numer jeden, pod nazwą „wciagnij.to” to Projekt platformy internetowej oraz aplikacji mobilnej do zamówień jedzenia on-line. Platforma łączy MENU restauracji w Polsce z klientami końcowymi tzw. konsumentami. Unikalną cechą platformy jest dynamiczne wprowadzenie MENU przez restauratora, opis potraw jak i jej przedstawienie graficzne może być dostosowywane w czasie rzeczywistym poprzez panele dedykowany dla klienta tzw. panel ABS POS. Wszystkie zamówienia z www.wciągnij.to trafiają bezpośrednio do oprogramowania zarządzającego restauracją „ABS POS”. Restaurator może poprzez tak zintegrowany system przyjąć zamówienie, a następnie wysłać je do realizacji. Końcowymi krokami jest wystawienie paragonu lub faktury i wywóz zamówionego dania poprzez aplikację dla kierowców. Zamawiarka on-line www.wciągnij.to pozwala również na stworzenie osobnego dodatkowego sklepu z MENU pod domeną danej restauracji – tak aby restaurator korzystał z wielu dodatkowych kanałów sprzedaży.

2. Projekt numer dwa, pod nazwą „Easy QR Menu” to aplikacja mobilna na platformę Android jak również iOS. Aplikacja pozwala przechowywać MENU swoich ulubionych restauracji jak również sprawdzać ceny, poprzez skanowanie MENU z kodu QR umieszczonego w dowolnych miejscach w lokalu jak również materiałów reklamowych danego restauratora. Użytkownik końcowy może dokonać zamówienia (zakupu z płatnością w trybie on-line z MENU restauracji. „Easy QR Menu” sprawdza się również jako wirtualny kelner, gdzie klient końcowy nie czekając na kartę z MENU może dokonać wyboru i zamówienia z aplikacji „Easy QR Menu. Restaurator z kolei może poprzez PUSH informować swoich klientów poprzez rabaty promocje lub inne wydarzenia w restauracji.
3. Projekt numer trzy, pod nazwą „ABS POS” to kompleksowy system informatyczny dla gastronomii napisany na platformę Android. Restaurator może zamówić oprogramowanie jak również urządzenia do swojego biznesu określając swoje potrzeby. Skalowalność systemu ABS POS to przewaga nad konkurencją. Urządzenia dotykowe mogą być prostymi tabletami, jak POS 12 -15 cali. System obsługuję wszystkie dostępne drukarki fiskalne on-line w Polsce jak również drukarki bonowe po LAN i Wi-Fi. System obsługuje „n” takich stanowisk oraz „n” urządzeń kelnerskich do przyjmowania bezpośrednio zamówień od klientów. „ABS POS” połączony jest bezpośrednio z www.wciągnij.to, „Easy QR Menu” oraz z modułem dostawy do klienta, tworząc unikatowy, komplementarny na skalę Polski system do gastronomii.

Podpisanie Listu Intencyjnego otwiera wyłączny proces analizy Projektów przez Emitenta oraz prace nad przygotowaniem umowy inwestycyjnej. List Intencyjny daje prawo Spółce do wyłącznych negocjacji z „Grupa ABS Adrian Sadowski” w zakresie zawarcia porozumienia inwestycyjnego i badana projektów opisanych powyżej do dnia 30 czerwca 2021 roku, aby ostatecznie zawiązać wspólną Spółkę Akcyjną do realizacji wspólnych celów gospodarczych Stron Listu Intencyjnego, w terminie do dnia 31 lipca 2021 roku.

O dalszym przebiegu procesu współpracy z Panem Adrian Sadowskim Emitent będzie informował w kolejnych raportach bieżących.


MESSAGE (ENGLISH VERSION)MERIT INVESTMENTS ASI SPÓŁKA AKCYJNA
(pełna nazwa emitenta)
MERIT INVESTMENTS ASI S.A.Finanse inne (fin)
(skrócona nazwa emitenta)(sektor wg. klasyfikacji GPW w W-wie)
26-600Radom
(kod pocztowy)(miejscowość)
Gazowa4 lok. 208
(ulica)(numer)
48 384 68 1048 384 68 10
(telefon)(fax)
biuro@meritinvest.plwww.meritinvest.pl
(e-mail)(www)
9482569794142555251
(NIP)(REGON)
PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2021-02-22Piotr BrewczyńskiPrezes Zarządu

ESPI

ESPI - Komunikaty spółek

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk