• Odbierz prezent
Mercator Medical- zapowiadają się rewelacyjne wyniki za 3 kwartał

Ostatni miesiąc przyniósł ponad 100% wzrost wyceny spółki Mercator Medical. O ile do niedawna można było mieć wątpliwości, czy skala aprecjacji nie jest przesadzona, tak wtorkowy komunikat wyjaśnia skąd bierze się euforia rynkowych byków.

Kurs spółki Mercator Medical pnie się do góry w oszałamiającym tempie

Osoby, które sporadycznie przeglądają wykresy poszczególnych spółek, mogą być mocno zaskoczone tym, co dzieje się z notowaniami akcji Mercator Medical. Producent rękawic medycznych jeszcze kilka miesięcy temu wyceniany był poniżej 50 zł za jedną akcję, natomiast rok temu na niespełna 10 zł. Pandemia koronawirusa doprowadziła jednak tę spółkę do prawdziwej potęgi. Podczas wtorkowej sesji obserwowaliśmy kolejny spektakularny wzrost. Tym razem wyniósł on niemalże 13% i wywindował cenę akcji Mercator Medical na historyczny rekord, wynoszący 680 zł.

Wykres: Kurs akcji spółki Mercator Medical

Wykres: Kurs akcji spółki Mercator Medical (1 rok)

Mercator Medical- czy skala wzrostów nie jest przesadzona

Chcąc odnosić sukcesy na rynkach finansowych, należy się stosować do kilku zasad. W obecnej sytuacji warto przypomnieć dwie z nich. Po pierwsze: trend jest naszym przyjacielem, a po drugie: z rynkiem się nie dyskutuje. Choć w wielu przypadkach szaleńcze wzrosty są efektem czystej spekulacji, tak w kwestii spółki Mercator Medical, wraz z rosnącą wyceną, idą również szokujące wyniki. Po wtorkowej sesji poznaliśmy szacunkowe dane finansowe za trzeci kwartał 2020 roku. Zarząd spółki spodziewa się skonsolidowanego zysku netto na poziomie 356,2 mln zł. W tym samym okresie 2019 roku było to 1,3 mln zł. Dla przypomnienia warto dodać, że dotychczas rekordowy drugi kwartał, przyniósł spółce zysk netto na poziomie 210,5 mln zł. W komunikacie możemy również przeczytać, że na dzień 30 września 2020 roku, spółka Mercator Medical dysponuje gotówką w wysokości 381,4 mln zł. Jeżeli chodzi o skonsolidowane przychody za trzeci kwartał 2020 roku, to mają one wynieść 608,2 ml zł, w stosunku do 144,9 mln zł rok wcześniej oraz 375,2 mln zł w drugim kwartale 2020 roku.

Źródło: pap.pl 

Źródło: pap.pl


Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk