• Odbierz prezent
Mercator Medical- inwestorzy wybrali próbę walki o utrzymanie trendu wzrostowego

zeszłym tygodniu zwróciliśmy uwagę na spółkę Mercator Medical, ponieważ jej kurs znajdował się w niezwykle ciekawym miejscu. Akcjonariusze stanęli wtedy przed trudną decyzją- czy walczyć o kontynuację tendencji wzrostowej, czy dopuścić do zdecydowanie większej korekty, przed kolejną próbą wyprowadzenia ataku popytowego. Sprawdźmy co się wydarzyło w tym czasie na wykresie.

Sytuacja opanowana na Mercator Medical

Kurs akcji spółki Mercator Medical odskoczył od niebezpiecznego poziomu zlokalizowanego w rejonie 300 zł (aktualnie 365 zł). Ewentualne przełamanie tej bariery popytowej, mogłoby doprowadzić do bardzo poważnych komplikacji średnioterminowych, a nawet panicznej wyprzedaży. Na szczęście akcjonariusze stanęli na wysokości zadania i zaczęli skupować akcje na wysokości wsparcia. Obrona tego poziomu sprawiła, iż mamy na wykresie strukturę, mogącą sugerować zakończenie korekty spadkowej. Ostatnim elementem, którego obecnie brakuje, jest trwałe przebicie górnego ograniczenia konsolidacji, znajdującego się mniej więcej na wysokości 400 zł. Jeżeli ta sztuka udałaby się bykom, wtedy możemy mieć do czynienia z kolejnym impulsem wzrostowym na akcjach spółki Mercator Medical.

Wykres: Kurs spółki Mercator Medical (1 rok)

Wykres: Kurs spółki Mercator Medical (1 rok)

Mercator Medical- najmocniejsza spółka z branży biotechnologicznej

W ostatnim czasie zrobiliśmy przegląd najpopularniejszych spółek biotechnologicznych na polskim rynku akcyjnym. Jak się okazuje to właśnie Mercator Medical wypada najlepiej pod względem technicznym. Oczywiście nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ przedstawia on realne wyniki swojej działalności, a nie bazuje na prognozach, domysłach lub nadziejach, tak jak to ma miejsce w przypadku niektórych spółek chcących zarobić na pandemii koronawirusa.


Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk