• Odbierz prezent
Medinice wzmacnia Zarząd

Rada Nadzorcza Medinice S.A. – spółki zajmującej się tworzeniem, rozwijaniem oraz komercjalizacją innowacyjnych technologii medycznych w obszarze kardiologii i kardiochirurgii – powołała do Zarządu Spółki dwóch doświadczonych ekspertów. Arkadiusz Dorynek będzie pełnił funkcję Wiceprezesa ds. Finansowych z kolei dr Piotr Wiliński będzie pełnił funkcję Wiceprezesa ds. Technologii.

Arkadiusz Dorynek posiada blisko 20-letnie doświadczenie w pracy jako dyrektor finansowy. W trakcie kariery zawodowej pracował jako dyrektor finansowy m.in. w: Multimedia Polska, Nordisk Polska i Platige Image, gdzie pełnił również funkcję członka zarządu. Zasiadał też w radach nadzorczych m.in.: Polfa Kutno, Biawar i Unipak. Był również analitykiem ds. inwestycji w Enterprise Investors i dyrektorem ds. inwestycji w EVL Poland. Ponadto został laureatem konkursu Dyrektor Finansowy roku 2012 w kategorii Małe i Średnie Przedsiębiorstwa. Jest absolwentem Politechniki Gdańskiej i studiów MBA
z finansów na Indiana University.

- Dołączyłem do Medinice, ponieważ dostrzegam duży globalny potencjał Spółki. Medinice posiada unikatowe kompetencje naukowe, silny zespół oraz szerokie portfiolio innowacyjnych projektów. Wspólnymi siłami będziemy dążyli do komercjalizacji kluczowych projektów spółki oraz dalszej budowy wartości Medinice dla akcjonariuszy – mówi Arkadiusz Dorynek, Wiceprezes ds. Finansowych, Medinice.

Z kolei dr Piotr Wiliński, Wiceprezes ds. Technologii będzie odpowiedzialny za rozwój technologiczny projektów rozwijanych przez Medinice. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w tworzeniu, rozwijaniu biznesów technologicznych, wdrażaniu nowych technologii oraz kierowaniu firmami. W trakcie kariery zawodowej pracował m.in. przez 10 lat w Philips Research w Holandii gdzie na początku wieku uczestniczył w tworzeniu pierwszego korporacyjnego inkubatora technologicznego. Brał również udział w projektach z Amerykańską Agencją do spraw Energii (ARPA-E) oraz Europejską Agencją Kosmiczną (ESA). Jest ekspertem NCBiR oraz prelegentem wielu międzynarodowych jak i krajowych konferencji. Z wykształcenia jest inżynierem. Ukończył Elektronikę na Politechnice Warszawskiej. Doktorat obronił na Universite Rennes we Francji.

O Medinice:

Medinice jest polską firmą założoną w 2012 roku działającą w branży MedTech. Firma zajmuje się tworzeniem, rozwijaniem oraz komercjalizacją innowacyjnych, bezpiecznych, małoinwazyjnych rozwiązań z dziedziny medycyny, w szczególności kardiologii i kardiochirurgii, poprawiających jakość życia. W portfolio Medinice znajduje się obecnie kilkanaście projektów na różnym etapie rozwoju. Wszystkie projekty mają potencjał globalny. Misją Medinice jest tworzenie rozwiązań, które podniosą komfort życia pacjentów Firma współpracuje z wiodącymi ośrodkami badawczymi w Polsce i Europie. Medinice dąży do komercjalizacji wynalazków wniesionych zarówno przez współtwórców firmy, jak i nabytych projektów poprzez sprzedaż licencji światowym liderom produkcji urządzeń medycznych. Nasz zespół posiada szerokie kompetencje w prowadzeniu projektów badawczorozwojowych oraz bogate doświadczenie w wyjściach kapitałowych i sprzedaży praw własności intelektualnej. Spółkę wspiera grupa uznanych autorytetów medycznych, którzy opiniują proponowane rozwiązania i koncepcje produktów.

Więcej informacji: www.medinice.pl


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk