• Odbierz prezent
Medcamp chce pomóc w tworzeniu szczepionki na koronawirusa. Kurs szaleje, choć to akcjonariusze kupują

Notowana na NewConnect spółka biotechnologiczna Medcamp, która wcześniej prowadziła działalność na rynku deweloperskim, w piątek 3 kwietnia poinformowała, że jej spółka zależna rozpocznie badania, mające na celu pomoc w opracowaniu szczepionki na koronawirusa SARS-CoV-2. Na piątkowej sesji akcje Medcampu rosną o niemal 60%.

 

Spółka biotechnologiczna GenXone, należąca do Medcampu, opracowała projekt, który w ocenie spółki może pomóc w opracowaniu szczepionki na koronawirusa. Na czym polega? Na śledzeniu skupisk zainfekowanych pacjentów i grupowanie ich w klastry na podstawie podobieństwa genomów koronawirusa, monitorowaniu źródeł zakażenia oraz opracowaniu ścieżek transmisji SARS-CoV-2.

Jak nietrudno się domyślić, inwestorzy którzy w ostatnim czasie na hasła „SARS-CoV-2” oraz „Covid-19” gremialnie rezygnują z racjonalnej oceny sytuacji, zareagowali euforycznie - kurs Medcampu rośnie o niecałe 58% (do 4,1000 PLN), przy wartości obrotu przekraczającej 7,5 mln złotych, zaś kapitalizacja spółki przekroczyła 100 mln złotych. Mimo, że spółka nie podała żadnych konkretnych informacji na temat wdrożenia projektu GenXone w czasie, ani nie wyjaśniła na jakiej podstawie uważa, że sekwencjonowanie genomów koronawirusa może przyczynić się do szybszego opracowania szczepionki, ogromne wzrosty po raz kolejny pokazują, że spółki z sektora biotechnologicznego są łakomym kąskiem dla szukających za wszelką cenę okazji akcjonariuszy.

 

Wcześniej, 30 marca, spółka GenXone została wpisana na listę operatorów laboratoriów wykonujących badania diagnostyczne na obecność koronawirusa finansowane ze środków NFZ. Wówczas notowania Medcamp rosły o niemal 30%, do poziomu 2,9000 PLN za akcję.

Czytaj także: Zarobić na koronawirusie - spółki rosną dzięki epidemii i chciwości inwestorów

Niemal wszystkie spółki już straciły na pandemii koronawirusa. Są jednak takie, które na obecnej sytuacji mogą sporo zarobić, a także są w stanie dać swoim akcjonariuszom szansę na spore zyski.   Szybkie testy i mocne wzrosty Spółka biotechnologiczna BioMaxima jak dotąd jest jednym z największyc.. Czytaj
Zarobić na koronawirusie - spółki rosną dzięki epidemii i chciwości inwestorów


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk