• Odbierz prezent
MedApp rozpoczyna współpracę z ogólnopolską siecią laboratoriów medycznych Diagnostyka

MedApp S.A. podpisał umowę partnerską dot. nowej usługi Cyfrowa Przychodnia z firmą Diagnostyka, największą polską siecią laboratoriów medycznych. Dzięki podjętej współpracy, pacjenci oraz lekarze będą mieli ułatwiony dostęp do badań wykonywanych przez Diagnostykę oraz bezpieczny wgląd do ich wyników w formie elektronicznej za pośrednictwem komputera lub aplikacji mobilnej.

- Nawiązanie współpracy z liderem diagnostyki laboratoryjnej w Polsce jest dla nas ważnym etapem rozwoju Cyfrowej Przychodni. Dzięki wspomnianemu partnerstwu specjaliści placówek medycznych otrzymają możliwość bezpośredniego, zdalnego zlecania szeregu badań wykonywanych przez Diagnostykę. Co więcej, zarówno lekarze jak i pacjenci, będą mieli równie łatwy i bezpieczny dostęp do ich wyników – uzyskiwany dzięki otrzymaniu specjalnego kodu. – komentuje Krzysztof Mędrala, prezes MedApp S.A. Wykorzystując doświadczenia w zakresie sztucznej inteligencji, sukcesywnie rozszerzamy naszą ofertę dla pacjentów i lekarzy. Wierzymy, że rozwiązania oferowane
w ramach Cyfrowej Przychodni będą wkrótce nowym standardem w obszarze świadczenia usług medycznych wspieranych nowoczesną technologią, a współpraca z Diagnostyką przybliża nas do tego celu.

Diagnostyka to największa w Polsce sieć laboratoriów medycznych, posiadająca najszerszy wybór badań. Specjalizuje się w realizacji profesjonalnych usług diagnostycznych na wszystkich ich etapach od pobrania i transportu materiału biologicznego, aż po dostarczenie wyniku analiz medycznych. Diagnostyka wykonuje rocznie ok. 100 mln badań dla ponad 16 mln pacjentów.

Rozwiązanie Cyfrowa Przychodnia usprawnia funkcjonowanie zarówno małych placówek medycznych, szpitali jak i rozwiniętych sieci medycznych. Innowacyjna usługa MedApp umożliwia pełną, zdalną obsługę pacjentów – od umówienia na wizytę, poprzez jej przeprowadzenie, po zlecenie badań i ich analizę. Jest to szczególnie ważne w dobie trwającej walki z pandemią SARS-COV-2.

Nowa usługa MedApp jest poszerzeniem dotychczasowej palety narzędzi i rozwiązań dostępnych
w aplikacji CarnaLife System.

***

O MedApp:

MedApp to spółka technologiczna, której innowacje rewolucjonizują sposób, w jaki można leczyć
i ratować ludzkie życie. Firma oferuje unikatowe rozwiązania wspomagające diagnostykę obrazową
i usługi telemedyczne nowej generacji.

Pierwszym produktem wprowadzonym przez spółkę na rynek był CarnaLife System. Jest to zaawansowana platforma, która umożliwia lekarzowi ocenę i monitorowanie stanu zdrowia pacjentów z różnymi schorzeniami oraz zdalne przeprowadzanie konsultacji o dowolnej porze dnia i w dowolnym miejscu.

CarnaLife Holo to natomiast przełomowa technologia trójwymiarowej wizualizacji obrazowych danych medycznych, wspierająca planowanie i przeprowadzanie zabiegów medycznych. Z pomocą specjalnych gogli, lekarz widzi w przestrzeni rzeczywistej trójwymiarowy hologram odzwierciedlający prawdziwą strukturę obrazowanego obszaru anatomicznego.

MedApp na stałe współpracuje z międzynarodowymi liderami technologii i medycyny takimi jak Microsoft, GE Healthcare czy Jonhnson&Johnson, tym samym zapewniając swoim klientom bezpieczne gromadzenie, analizowanie i wizualizację nieograniczonej ilości danych.

Więcej informacji o firmie i wszystkich rozwijanych przez nią innowacjach, dostępnych jest na: www.medapp.pl oraz LinkedIn.


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk