• Odbierz prezent
MDI Energia wybuduje 74 elektrownie fotowoltaiczne. Jest jednak jedno ale...

Spółka MDI Energia, realizująca projekty w obszarze „zielonej energii”, poinformowała we wtorek 22 października o podpisaniu umowy na budowę 74 elektrowni fotowoltaicznych, za co otrzyma wynagrodzenie w wysokości niemal 16 mln euro. To wyjątkowo istotny kontrakt dla spółki, której w zeszłym roku nie udało się zrealizować jakiegokolwiek zamówienia w obszarze OZE, będącego głównym profilem jej działalności.

 

MDI Energia podpisała umowę z holenderską spółką Cooperatie Unisun Energy U.A na budowę 74 elektrowni fotowoltaicznych (opartych na panelach słonecznych), które łącznie mają generować moc 67 MW (megawatów). Spółka otrzyma za realizację tego zlecenia 15,85 mln euro (ok. 67,8 mln złotych). Zamówienie o takiej skali jest przełomowe dla MDI Energia, należy jednak zauważyć, że zamawiający może odstąpić od umowy bez ponoszenia konsekwencji finansowych do ostatniego dnia listopada 2019 r., stąd też optymizm może być przedwczesny.

 

8 października MDI Energia poinformowała również o zawarciu umowy na budowę elektrociepłowni na biogaz rolniczy o mocy 1 MW w miejscowości Kupin. Wynagrodzenie dla spółki zostało ustalone w kwocie 14,85 mln złotych, zaś termin realizacji na 8 miesięcy.

 

MDI Energia (wcześniej pod nazwą Skystone Capital) to warszawska spółka specjalizująca się w realizacji projektów związanych z odnawialnymi źródłami energii. Spółka oferuje projekty i realizację elektrowni wiatrowych, biogazowni i instalacji fotowoltaicznych, a także wykonawstwo projektów budownictwa kubaturowego (mieszkań). Spółka jest notowana na głównym parkiecie GPW od 1997 r. Spółka od 2015 r. notuje coraz słabsze wyniki, zarówno pod względem przychodów ze sprzedaży, jak i zysków. W zeszłym roku przychody wyniosły 137,2 mln PLN, zaś zysk 1,27 mln PLN netto. W 2018 r. MDI Energia nie wykonała ani jednego projektu w obszarze OZE.

 

Na wtorkowej sesji kurs MDI Energia wynosi 3,7500 PLN, co jest wzrostem o 1,35%.

Czytaj także: PGE zbuduje instalacje fotowoltaiczne dla KGHM. W grze 1,5 miliarda złotych

Spółki KGHM Polska Miedź oraz Polska Grupa Energetyczna SA podpisały list intencyjny dotyczący współpracy przy tworzeniu instalacji fotowoltaicznych dla KGHM. Planowane inwestycje mają pozwolić KGHM, który jest jednym z czołowych odbiorców energii elektrycznej w Polsce, na osiągnięcie docelowego poz.. Czytaj
PGE zbuduje instalacje fotowoltaiczne dla KGHM. W grze 1,5 miliarda złotych

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk