• Odbierz prezent
mBank wprowadza zmiany dla inwestorów

Jak do tej pory mBank mógł się pochwalić jedną z najniższych prowizji maklerskich na rynku. Od października ulegnie to zmianie.

 

W ostatnich dniach poinformowano, że mBank podnosi niektóre opłaty dla inwestorów za korzystanie z rachunku maklerskiego. Od października wzrośnie prowizja minimalna z 3 do 5 zł za złożenie zlecenia internetowego. Prowizja będzie nadal stanowić 0,39% wartości zlecenia w przypadku akcji oraz 0,19% w przypadku obligacji. Zmiana będzie więc najbardziej odczuwalna dla osób inwestujących w akcje nieduże kwoty – do 1300 zł. W przypadku niższych kwot wymiar procentowy prowizji wyniesie więcej niż 0,39%.

W przypadku zleceń składanych inną drogą niż przez internet prowizja wzrośnie z 3 do 10 zł. Wymiar procentowy prowizji również pozostanie bez zmian i wyniesie 1% w eMaklerze oraz 0,95% w BM mBanku. Wzrosną również koszty wysyłek dokumentów drogą papierową.

Koszty prowadzenia rachunków pozostaną bez zmian. eMakler pozostanie nadal bezpłatnym rachunkiem, a półroczny koszt prowadzenia rachunku w BM mBanku nadal będzie wynosił 25 zł.

Zmiana taryfy prowizji i opłat wejdzie w życie 1 października w przypadku klientów posiadających rachunki w BM mBanku, a w przypadku eMaklera 7 października.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk