• Odbierz prezent
mBank i Santander, czyli najbardziej płynne polskie spółki. Jak wygląda dziś sytuacja indeksu WIG20?
fot. freepik.com

Spółki Santander oraz mBank to dwa podmioty notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie - należą one do sektora bankowego i wchodzą w skład indeksu WIG20. Sprawdźmy jak radziły sobie spółki podczas dzisiejszej, zakończonej już sesji handlowej.
Santander - co musisz wiedzieć o spółce?

Santander to jedna ze spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, debiut miał miejsce w roku 2001. , który zrzesza 20 najpłynniejszych i największych polskich spółek. Spółka funkcjonowała uprzednio jako Bank Zachodni, który swój początek umiejscawia roku 1988. Instytucja prowadzi działalność opierającą się na świadczeniu usług bankowych, o czy więcej dowiesz się z poniższego artykułu. Siedziba główna przedsiębiorstwa mieści się w Warszawie, przy alei Jana Pawła II, Poza nią spółka prowadzi także ponad 650 innych oddziałów rozlokowanych w całej Polsce. Właścicielem firmy jest Michał Gajewski. 

 

Czytaj więcej 

Santander - notowania, kurs akcji

 

Nazwa spółki

Santander

Kurs otwarcia

238

Teoretyczny kurs otwarcia

244

Kurs zamknięcia

244

Najwyższy kurs

247.2

Najniższy kurs

233

Zmiana procentowa

3.74149

Kurs ostatniej transakcji

Tabela notowań Santander.

 

mBank - notowania, akcje, opis i charakterystyka spółki

 

Drugim podmiotem na który zwrócić dziś uwagę jest mBank, czyli  kolejna instytucja zaklasyfikowana do sektora bankowego. mBank to przedsiębiorstwo notowane na GPW, wchodzi w skład warszawskiego indeksu giełdowego WIG20. Przedmiotem działalności jest świadczenie usług bankowych, tak jak w wyżej opisywanym przypadku. mBank powstał w roku 1986 jako BRE - Bank Rozwoju Eksportu, główna siedziba spółki znajduje się w Warszawie przy ulicy prostej, a prezesem jest obecnie Cezary Stypułkowski. Debiut giełdowy podmiotu odbył się w roku 1992, 6 lat później miało miejsce kolejne istotne dla historii spółki wydarzenie - a mianowicie fuzja i przejęcie Polskiego Banku Rozwoju. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o spółce, naciśnij  poniższy button, a zostaniesz przekierowany do artykułu. 

 

Czytaj więcej
Dane po zakończeniu sesji handlowej

 

Nazwa spółki

mBank

Kurs otwarcia

270

Teoretyczny kurs otwarcia

273

Kurs zamknięcia

273

Najwyższy kurs

275.4

Najniższy kurs

265.2

Zmiana procentowa

5.08083

Kurs ostatniej transakcji

Tabela notowań mBank.

 


Łukasz Parys

Redaktor portalu FXMAG, absolwent finansów i rachunkowości. Aktywny inwestor, z rynkami finansowymi związany prywatnie od 6 lat. Wieloletni obserwator i pasjonat rynków walutowych i giełdowych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk