• Odbierz prezent
mBank i Pekao w dół. Udana sesja dla Getin Holding i Alior Banku. Tauron liderem wzrostów, Orlen najmocniej traci. Podsumowanie sesji na GPW

Środową sesję na GPW indeks WIG20 zakończył na minusie o 0,71%. Na zamknięciu wartość indeksu największych spółek wyniosła 1788,22 pkt. mWIG40 zakończył dzień na symbolicznym minusie o 0,14%. sWIG80 zyskał 0,23%. Indeks szerokiego rynku WIG stracił 0,49%.

 

mBank i Pekao w dół, Alior Bank zyskuje

Największy polski bank PKO BP zakończył dzisiejszą sesję na symbolicznym minusie o 0,04%. Na zamknięciu cena akcji PKO BP wyniosła 23,32 zł. Drugi największy bank Pekao stracił 1,12%. Na koniec notowań za akcje Pekao płacono 54,50 zł.

Kurs akcji mBanku spadł o 2,05%. W końcówce sesji za akcje banku inwestorzy płacili 229,20 zł. W poprzednim dniu bank poinformował, że rezerwa na ryzyko prawne związane z kredytami frankowymi utworzona w II kwartale wynosi 189 mln zł.

Santander Bank Polska zakończył dzień na minusie o 0,53%. Na koniec notowań za akcje banku płacono 169,80 zł. Wśród największych banków jedyną zieloną perełką okazał się Alior Bank, który zyskał 1,15%. Na zamknięciu cena akcji banku wyniosła 16,75 zł.

 

Getin Holding w górę

Wśród mniejszych spółek z sektora bankowego królował dzisiaj Getin Holding. Na koniec notowań cena akcji Getin wyniosła 1,246 zł, co stanowi wzrost o 2,98%. W trakcie sesji za akcje Getin Holding najwięcej płacono 1,36 zł. W tym dniu poinformowano, że Getin Holding otrzymał dwie niewiążące oferty kupna akcji spółki zależnej - Idea Banku z siedzibą w Mińsku i w związku z tym podjął decyzję o przystąpieniu do działań mających na celu potencjalną sprzedaż wszystkich posiadanych akcji Idea Banku Białoruś. Getin umożliwi oferentom przeprowadzenie badania due diligence banku, po którego pozytywnym zakończeniu nastąpi ustalenie warunków potencjalnej transakcji sprzedaży. O kolejnych etapach potencjalnej transakcji sprzedaży akcji banku spółka będzie informowała w kolejnych raportach.

 

Tauron najmocniej zyskuje, Orlen najbardziej traci

Wśród spółek należących do indeksu WIG20 liderem wzrostów był dzisiaj Tauron. Na koniec notowań cena akcji spółki wyniosła 2,516 zł. Po zielonej stronie rynku znalazła się też PGE, zyskując 0,45%.

Spółka odzieżowa LPP też zakończyła dzień na plusie, zyskując 1,15%. Na zamknięciu akcje spółki kosztowały 6585 zł.

JSW zakończyła sesję na lekkim plusie o 0,45%, a KGHM o 0,21%.

Wśród największych spółek najmocniej stracił PKN Orlen. Na koniec notowań za akcje spółki paliwowej płacono 61,76 zł, co stanowi spadek o 2,46%.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk