• Odbierz prezent
BOŚ mBank ING JSW CD Projekt CCC

Poniedziałkową sesję na GPW indeks WIG20 zakończył na symbolicznym minusie o 0,07%. Na koniec notowań wartość indeksu największych spółek wyniosła 1841,25 pkt. mWIG40 stracił 0,24%. sWIG80 zyskał natomiast 0,15%. Indeks szerokiego rynku WIG zakończył dzień pod kreską o 0,08%.

Chociaż wartości głównych indeksów giełdowych niewiele różniły się od piątkowych poziomów zamknięcia, to dużo więcej ciekawego działo się na akcjach poszczególnych spółek. Najmocniej zyskały dzisiaj banki.

 

PKO BP, Pekao i mBank mocno w górę

Kurs akcji największego polskiego banku PKO BP wzrósł o 3,86%. Na koniec notowań za akcje PKO BP płacono 24,48 zł. Drugi największy bank Pekao zakończył dzień wzrostem o 4,71%. Na koniec notowań cena akcji Pekao wyniosła 60 zł. mBank też zakończył notowania na mocnym plusie. Na koniec sesji za akcje banku płacono 257,60 zł, co stanowi wzrost o 4,04%. Kurs akcji Santander Bank Polska wzrósł o 3,84%. Na zamknięciu akcje banku kosztowały 191,90 zł. Alior Bank zyskał 1,49%. Na koniec notowań za akcje banku inwestorzy płacili 18,08 zł.

 

Kurs BOŚ wystrzelił, ING i Millennium na solidnym plusie

Kursy akcji mniejszych banków też dzisiaj mocno zyskiwały. Liderem wzrostów wśród banków okazał się BOŚ, zyskując 14,24%. Na zamknięciu cena akcji banku wyniosła 7,06 zł.

Kurs akcji ING wzrósł o 5,26%. Na koniec notowań za akcje banku płacono 164,20 zł. Bank Millennium zyskał 2,46%. Na zamknięciu akcje Millennium kosztowały 3,33 zł. Bank Handlowy zyskał 2,04%. W dzisiejszym dniu Bank Handlowy poinformował, że obniżki stóp procentowych będą miały negatywny wpływ na wynik odsetkowy banku w przedziale 150-180 mln zł w 2020 r.

 

JSW liderem spadków, CD Projekt i CCC też na czerwono

Wśród spółek należących do indeksu WIG20 liderem spadków była dzisiaj JSW, tracąc 9,18%. Na koniec notowań za akcje spółki płacono 19,20 zł. Spadek kursu JSW był spowodowany decyzją o czasowym wstrzymaniu wydobycia węgla w dwóch kopalniach spółki ze względu na coraz większą liczbę zarażeń koronawirusem wśród górników.

CD Projekt też znalazł się dzisiaj po czerwonej stronie rynku. Na akcjach spółki trwa realizacja zysków. Na koniec notowań za akcje CD Projekt płacono 370,80 zł, co stanowi spadek o 5,07%.

Spółka obuwnicza CCC zakończyła sesję na minusie o 2,52%. Na zamknięciu cena akcji CCC wyniosła 69,50 zł.

Dzisiejsza sesja nie sprzyjała też akcjom spółek z branży telekomunikacyjnej. Spółka Orange straciła 2,33%, a Cyfrowy Polsat 1,79%.

Czytaj także: JSW i PGG zamykają swoje kopalnie z powodu koronawirusa. Kurs JSW mocno w dół

Minister aktywów Państwowych Jacek Sasin poinformował o czasowym wstrzymaniu wydobycia w kopalniach należących do notowanej na giełdzie Jastrzębskiej Spółki Węglowej oraz Polskiej Grupy Górniczej. Decyzja jest związana z sytuacją epidemiczną w zakładach, której w ostatnich tygodniach nie udało się o.. Czytaj
JSW i PGG zamykają swoje kopalnie z powodu koronawirusa. Kurs JSW mocno w dół


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk