• Odbierz prezent
May nadal w akcji. Sprawdzamy sytuację na kursie dolara do złotego i euro do dolara

Dzisiejsza sesja będzie upływała pod znakiem wyczekiwania na rozpoczynający się jutro szczyt Unii Europejskiej, na którym zostaną podjęte kolejne decyzje odnośnie terminu wyjścia Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty. Ostatnią propozycją złożoną przez brytyjską premier było odroczenie Brexitu z 12 kwietnia do 30 czerwca i kluczowe będzie to, jak do tej prośby odniosą się państwa UE. Dziś jeszcze przed rozpoczynającym się szczytem May ma spotkać się osobiście z kanclerz Merkel i prezydentem Macronem, a z pozostałymi przywódcami przeprowadzić rozmowy telefoniczne w celu wynegocjowania opóźnienia Brexitu. Z powodu braku istotniejszych publikacji makroekonomicznych powinna utrzymywać się dość stabilna sytuacja na rynku walutowym w oczekiwaniu na środowe posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego, który podtrzyma bardziej gołębią retorykę.

Chcesz zarabiać na swoich analizach, ideach, komentarzach? 

SPRAWDŹ

Indeks dolara rozpoczął kolejny tydzień od spadków. Notowania kierują się obecnie w rejon 50-okresowej średniej EMA w skali dziennej, która wyznacza najbliższe wsparcie w okolicy 96,4 pkt. Już jutro zostanie opublikowany protokół z marcowego posiedzenia Rezerwy Federalnej, na którym stopy procentowe zostały utrzymane na niezmienionym poziomie, w związku z czym zniżki mogą dominować na tym instrumencie. Minutki powinny pokrywać się z ostatnim zwrotem w retoryce w kwestii dalszego wzrostu kosztu pieniądza w USA. Zgodnie z oczekiwaniami w 2019 rok Fed planuje zrobić pauzę w podwyżkach stóp procentowych.

Na rynku krajowym złoty korzystał wczoraj z nieco słabszego sentymentu do waluty amerykańskiej. Notowania USD/PLN powróciły w zakres chmury ichimoku w skali dziennej, a dziś rano kurs przełamał wsparcie w postaci 50-okresowej średniej EMA. EUR/PLN utrzymuje się poniżej kluczowych średnich kroczących EMA (50-, 100- i 200-okresowej) w skali D1 i oscyluje w rejonie 4,2850 w oczekiwaniu na nowe impulsy. Nasza waluta będzie pozostawała pod wpływem czynników zagranicznych.

Kurs dolara USD/PLN

Kurs dolara USD/PLN powrócił poniżej 50-okresowej średniej EMA w skali dziennej i techniczny układ rynku stwarza układ do pogłębienia spadków. Najbliższe wsparcie wyznacza 100-okresowa średnia EMA w skali D1 zbiegająca się z linią kijun na poziomie 3,7900. Notowania weszły w zakres chmury ichimoku, co jest sygnałem neutralnym. Górne ograniczenie chmury wyznacza opór na poziomie 3,8150.

1

Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Kurs euro do dolara EUR/USD

Kurs euro do dolara EUR/USD pozostaje w fazie odreagowania ostatnego impulsu spadkowego, który doprowadził kurs w rejon tegorocznych minimów lokalnych. Aktualnie notowania utrzymują się poniżej kluczowych średnich kroczących EMA w skali D1 (50-,100- i 200-okresowej) i 38,2% zniesienia Fibo całości wspomnianych spadków, co jak na razie w dalszym ciagu ogranicza drogę do pogłębienia odreagowania. Najbliższe wpsarcie znajduje się w rejonie 1,1180.

1

Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Anna Wrzesińska

Senior Dealer w Noble Securities S.A. Aktywnie związana z rynkiem walutowym od 2005 roku. W handlu koncentruje się głównie na Price Action i poziomach Fibonacciego.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk