• Odbierz prezent
Mateusz Wcześniak dołącza do Rady Nadzorczej Polyslash

Rada Nadzorcza Polyslash, notowanego na rynku NewConnect krakowskiego producenta i wydawcy gier, powołała na Członka RN Mateusza Wcześniaka, przedsiębiorcę z branży gamingowej oraz Prezesa Movie Games. Decyzja Rady Nadzorczej jest związana ze współpracą obu spółek z branży gamedev.

- Bardzo się cieszę, że osoba mająca tak duże sukcesy w branży gamingowej zdecydowała się dołączyć do Rady Nadzorczej naszej Spółki. Mateusz Wcześniak z pewnością będzie bardzo dużym wsparciem doradczym dla zespołu Polyslash, szczególnie z perspektywy gry Drug Dealer Manager, której będziemy producentem oraz współwydawcą – komentuje Dawid Ciślak, Prezes Zarządu Polyslash.

Mateusz Wcześniak jest przedsiębiorcą oraz inwestorem gamingowym. Od 4 lat pełni funkcję Prezesa Zarządu notowanej na NewConnect Spółki Movie Games. Jego studio ma na koncie udane premiery takich gier jak The Beast Inside, Lust for Darkness, oraz Drug Dealer Simulator, a w 2020 roku ukaże się długo oczekiwane Lust From Beyond. Jest również partnerem w Kancelarii WW Legal oraz Członkiem Rady Nadzorczej Grupy INC. Jego działalność biznesowa została dostrzeżona przez redakcję renomowanego miesięcznika Forbes, która umieściła go na liście „30 przed 30”. Ukończył Zarządzanie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz Socjologię na SGGW w Warszawie.

- Zespół Polyslash to bardzo utalentowane osoby z dużym potencjałem, co z resztą udowodnili w zeszłym roku oddając graczom świetne We. The Revolution. Liczę na to, że moja obecność w Radzie Nadzorczej Spółki zacieśni naszą współpracę na obecnym polu, a być może pozwoli razem zadziałać na innych płaszczyznach - komentuje Mateusz Wcześniak, Członek Rady Nadzorczej Polyslash oraz Prezes Zarządu Movie Games.

27 sierpnia br., a więc w dniu debiutu Polyslash na rynku NewConnect, oba podmioty podpisały umowę na stworzenie gry o roboczym tytule Drug Dealer Manager. Polyslash jako twórca i współwydawca odpowiedzialna będzie za stworzenie Gry na komputery PC, przy czym obie spółki planują wydanie gry również na inne platformy m.in.  Nintendo Switch.

 

O spółce:

Polyslash to studio z siedzibą w Krakowie. Zespół produkcyjny może pochwalić się szerokim doświadczeniem w branży gier. Misją studia jest tworzenie gier wyróżniających się dopracowaną grafiką i wciągającą fabułą.

 

Największą produkcją studia jest gra „We. The Revolution” w ramach której gracz wciela się w rolę uzależnionego od alkoholu i hazardu sędziego Trybunału Rewolucyjnego. Jego zadaniem jest sądzenie oskarżonych – rewolucjonistów oraz ich przeciwników, zbrodniarzy i zwykłych obywateli. Gra wystartowała 21 marca na Steam oraz GOG. W tym momencie ocena graczy oscyluje wokół 80% pozytywnych komentarzy, co jest bardzo dobrym wynikiem jak na niewielki zespół, który ją tworzył.

 

Od 27 sierpnia 2020 roku studio Polyslash jest notowane na rynku NewConnect.

 

Krakowskie studio należy do Grupy Kapitałowej PlayWay


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk