• Sklep
  • Odbierz prezent
Massmedica - spółka, która chce zatrzymać czas debiutuje na NewConnect

W czwartek 18 kwietnia na NewConnect zadebiutowała spółka biotechnologiczno-medyczna Massmedica. Czym się zajmuje i co warto o niej wiedzieć?

 

Massmedica jest warszawską spółką założoną w 2011 r., działającą w branży medycyny rekonstrukcyjnej, regeneracyjnej oraz estetycznej. Zajmuje się dystrybucją implantów i endoprotez, wykorzystywanych w leczeniu chorób narządu ruchu medycynie regeneracyjnej, samemu jednak ich nie produkując. Spółka jest również jednym z polskich pionierów medycyny anti-aging, mającej na celu obniżanie wieku biologicznego pacjentów i spowalnianie procesów starzenia się, a także przeciwdziałanie chorobom cywilizacyjnym.

Spółka w swojej strategii planuje również uruchomienie sprzedaży innowacyjnych suplementów diety, m.in. imitujących głodówkę.

Massmedica posiada dwie linie biznesowe - pierwsza (Evo Tested) opiera się na dystrybucji produktów z zakresu medycyny rekonstrukcyjnej, takich jak endoprotezy stawów, biodrowe, implanty dla medycyny sportowej, czy kwasy hialuronowe. Obecnie spółka obsługuje ok. 5% zamówień NFZ na endoprotezy biodra.

Druga linia biznesowa (Forever Young) jest dopiero rozwijana i wiąże się z wyższym ryzykiem operacyjnym. Skupia się na produktach medycyny anti-aging i regeneracyjnej, która ma innowacyjny charakter i znajduje się w fazie poszukiwania konsumenckiego rynku zbytu.

Massmedica stała się 384. spółką notowaną w alternatywnym systemie obrotu NewConnect i jest czwartym debiutem giełdowym w tym roku.

 

Spółka debiutowała z wyceną 8,8000 PLN za akcję, aktualnie zyskując ponad 4% przy kursie 9,2000 PLN.

Czytaj także: Tak źle jeszcze nie było - rynek IPO niemal nie istnieje

PwC we wtorek 9 kwietnia opublikowało kolejny raport kwartalny z serii IPO Watch Europe, w którym analizuje liczbę i wartość debiutów giełdowych na europejskich parkietach. Dane z pierwszego kwartału 2019 r. nie są optymistyczne - europejski rynek IPO niepokojąco skurczył się w stosunku do pierwsze.. Czytaj
Tak źle jeszcze nie było - rynek IPO niemal nie istnieje

 


Dariusz Dziduch

Project Manager FXMAG, prowadzący program satyryczno-edukacyjny "O kryptowalutach". Nietuzinkowy promotor technologii blockchain oraz walut cyfrowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk