• Odbierz prezent
maseczkomaty biznes

W ostatnim czasie portal MamBiznes.pl poinformował o nowym przedsięwzięciu. Są nim „maseczkomaty”. Jakie są szczegóły tego przedsięwzięcia?

 

Jak informuje portal MamBiznes.pl, w ostatnim czasie na ulicach Warszawy i Krakowa pojawiły się „maseczkomaty”. W gruncie rzeczy są to automaty vendingowe. Urządzenia tego typu do tej pory głównie służyły do zakupu napojów i przekąsek. Od kilku dni  w wybranych lokalizacjach klienci mogą zakupić w automatach maseczki, rękawiczki i płyny do dezynfekcji. 

Kiedy z powodu obecnej sytuacji związanej z koronawirusem wiele przedsiębiorstw przeżywa kryzys, nie wszystkim wiedzie się tak źle, a niektóre firmy wręcz znakomicie prosperują właśnie w tym okresie. Są bowiem artykuły, które są zawsze potrzebne, jak żywność czy środki czystości. Obecnie ogromnym popytem cieszą się rękawiczki jednorazowe czy maseczki. Jeszcze kilka miesięcy temu były one powszechnie dostępne w niedrogich cenach i nabywane raczej głównie przez osoby pracujące w służbie zdrowia, salonach kosmetycznych itp., a obecnie są towarem niemal deficytowym. Nie mogą narzekać na brak pracy producenci wyrobów higienicznych, wiele firm produkcyjnych zmieniło nawet swój profil działalności, aby pokrywać zapotrzebowanie na rynku.

Niewątpliwie firma obsługująca maseczkomaty znalazła dobrą niszę na rynku w czasach koronawirusa. Warto wspomnieć, że od czwartku 16 maja planowany jest obowiązek zasłaniania twarzy w miejscach publicznych, więc maseczki będą tym bardziej potrzebne.

Przykładowo w automatach obsługiwanych przez firmę Vendmen maseczka kosztuje 8,80 zł, rękawiczki 2,50 zł, a żel antybakteryjny w saszetkach po 3 sztuki 4,50 zł.

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk