• Odbierz prezent
forex martin pring inwestycje
Z artykułu dowiesz się:

- Kim jest Martin Pring

- Czym zyskał sobie uznanie wśród międzynarodowej społeczności inwestorów i analityków

Martin Pring rozpoczął karierę na rynkach finansowych w 1969 by stać się jednym z liderów światowej społeczności inwestorów. W 1981 utworzył spółkę Pring Reaserch prowadzącą badania dla instytucji finansowych i indywidualnych inwestorów na całym świecie. Od 1984 publikuje "Intermarket Review" - comiesięczny przegląd zawierający długoterminowe analizy dla największych światowych rynków. Jest również pierwszą osobą, która zaczęła tworzyć materiały edukacyjne o analizie technicznej w formie wideo (1987).

 

Marting Pring jest rozchwytywanym na całym świecie mówcą i autorem bestsellerowych książek o tematyce inwestycyjnej takich jak: Introduction to Technical Analysis, Martin Pring on Market Momentum, and Technical Analysis Explained. Ostatnia z wymienionych pozycji, wydana po raz pierwszy w 1979, zyskała miano najlepszego przewodnika po analizie technicznej. Jest wykorzystywana przez wiele światowych organizacji inwestycyjnych do celów szkoleniowych. Jest także jedną z trzech głównych pozycji książkowych wymaganych do uzyskania certyfikatu CMT (poziom 1) nadawanego przez Market Technicians Association.

Przetłumaczona na kilkanaście języków książka została określona przez Futures Magazine jako "jedna z najlepszych książek o analizie technicznej od czasu klasycznej pozycji Roberta Edwardsa i Johna Magee z 1948... Powinna znaleźć się na półce każdego szanującego się analityka technicznego i tradera". Książka stała się podstawą dla wszystkich kolejnych pozycji w tematyce analizy technicznej.

 

Martin Pring-mentorem przyszłych traderów

Martin Pring, określony przez Barron's "technikiem techników", pisze artykuły dla samego Barron's oraz był cytowany przez The Wall Street Journal, The New York Post, Los Angeles Time oraz The National Review. Jest cenionym autorytetem wyróżnionym przez Kanadyjskie Towarzystwo Techników nagrodą Jack Frost Memorial Award a także prestiżową coroczną nagrodą towarzystwa MTA.

Badania prowadzone przez Martina od kilku dekad, zaowocowały stworzeniem skutecznych wskaźników wspomagających prognozy rynkowe. Wskaźniki te były w stanie zidentyfikować główne punkty zwrotne na rynkach akcji, obligacji i towarów od 1950.

 

Od lat Martin za kluczowy cel uznaje edukowanie studentów interesujących się technicznym podejściem do rynku. Stał się przez ten czas mentorem zarówno początkujących jak i profesjonalistów, dzieląc się bogactwem wiedzy zdobytej przez lata doświadczeń.

Jest również prezesem grupy Pring Turner Capital Group - firmy zajmującej się konserwatywnym zarządzaniem kapitałem w oparciu o alokację aktywów na podstawie cykli biznesowych.

 

Już wkrótce jedyna w swoim rodzaju okazja by spotkać Martina Pringa w Polsce! Koniecznie zarejstruj się na tego roczne Konsylium Inwestycyjne!


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk