• Odbierz prezent
Marriot, United Airlines, Under Armour tracą inwestorów na rzecz spółek technologicznych

Poniedziałkowa sesja na Wall Street przyniosła niewielkie zmiany głównych indeksów. Dobrym wzrostem może pochwalić się technologiczny Nasdaq, który rośnie szóstą sesję z rzędu.

Słabsze od oczekiwań wyniki za IQ `20 roku opublikowane przez m.in. Marriott, United Airlines czy Under Armour przełożyły się na ucieczkę inwestorów od tych spółek w kierunku spółek technologicznych jak Facebook, Apple czy Amazon, które zakończyły notowania na ok. 1% plusie. W oczekiwaniu na dane makro, inwestorzy bacznie śledzili informacje płynące z Białego Domu dotyczące rozmów z Kongresem o kolejnej rundzie pakietu stymulacyjnego, jak i wypowiedzi prezesów Fed poszczególnych stanów. W wypowiedziach dotyczących prognoz rynku pracy zwracali uwagę, że realna stopa bezrobocia może być większa niż 20%. Natomiast spadkami zakończyły sesję w Azji i Europie. Chiński bank centralny zapowiedział silniejszą politykę w walce z epidemią koronawirusa. W opublikowanym komunikacie bank nie informował, jak to miało miejsce wcześniej o takim sposobie działania, aby uniknąć zalania gospodarki pustym pieniądzem. Tu można zadać pytanie, czy azjatyckie gospodarki rzeczywiście mają najgorsze już za sobą?

Spadki zanotowały również indeksy na GPW. Wyjątkiem jest indeks sWIG80, który w przeciwieństwie do WIG20 nie zawiera w sobie spółek energetycznych, jak i z dużym udziałem Skarbu Państwa. Wśród spółek z indeksu WIG20 przeszło 4,6% straciły akcje Dino Polska po rezygnacji Sz. Piducha ze stanowiska prezesa zarządu. W tym samym kierunku podążały akcje CCC, po publikacji informacji o poziomach sprzedaży po otwarciu sklepów w centrach handlowych. Jak spółka podaje w ostatnich dwóch tygodniach ruch w tych sklepach spadł o 50% r/r. W przypadku rynku szerokiego rekomendacja zarządu Quercus TFI o przeznaczeniu zysku netto za 2019 rok na skup akcji własnych przełożyło się na prawie 17% wzrost notowań spółki. Dzisiaj rano poznaliśmy wyniki za IQ `20 roku publikowane przez Pekao, które były lepsze od konsensusu. Jak bank podaje zysk netto wyniósł 186,9 mln zł wobec konsensusu 123,3 mln zł. Warto również zwrócić uwagę na zachowanie się kursu PGNiG, który odrobił marcową przecenę, a informacja o nowych zasadach przesyłu gazu gazociągiem jamalskim powinna wesprzeć notowania w najbliższym czasie.

WIG w układzie dziennym

Marriot, United Airlines, Under Armour tracą inwestorów na rzecz spółek technologicznych - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk