• Odbierz prezent
Mark Zuckerberg bierze pod uwagę kryptowaluty

Czyżby Mark Zuckerberg robił ukłon w kierunku społeczności kryptowalut? Na to wygląda. Założyciel Facebooka dał krytpowalutowym entuzjastom nadzieję na nowy rok. Wszystko za sprawą udostępnionego przez niego postu.

 

Jakieś 18h temu, Mark Zuckerberg udostępnił na swoim profilu dość obszerny post, w którym przedstawił swoją opinię, zamiary i przedsięwzięcia na 2018 rok. Wśród słów, które wskazywały na poprawienie działania serwisu społecznościowego, przeciwstawianie się fali krytyki i naprawianie dotychczasowych błędów, Zuckerberg wspomniał o oczekiwaniach wobec technologii, jej scentralizowanym, bądź też zdecentralizowanym wymiarze. W tej kwestii poruszył temat kryptowalut:

(…) - szyfrowanie i kryptowaluty – przejmują władzę od scentralizowanych systemów i umieszczają je z powrotem w ręce ludzi. Wiąże się z nimi jednak ryzyko, są trudniejsze do kontrolowania. Zamierzam pogłębić wiedzę i przestudiować pozytywne i negatywne strony tej technologii oraz to, jak najlepiej wykorzystać je w naszych usługach”.

Ostatnie zdanie z tej wypowiedzi może cieszyć entuzjastów kyptowalut. Mark Zuckerberg dał wyraźnie znać, że być może technologia towarzysząca kryptowalutom zostanie przez niego zastosowana w usługach świadczonych przez Facebooka.


Estera Włodarczyk

Absolwentka dziennikarstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Interesuje się stosunkami gospodarczo-politycznymi oraz ich wpływem na światową ekonomię.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk