• Odbierz prezent
Mark Carney - kryptowaluty to nie pieniądz, a Bitcoin to bańka

Szef Banku Anglii – Mark Carney – mówiąc dziś o innowacjach w sektorze finansowym po raz kolejny poruszył temat kryptowalut. Ponownie stwierdził, że nie nadają się one do wykorzystania jako pieniądz i stwierdził, że Bitcoin jest bańką spekulacyjną.

 

Carney, zapytany o to, czy kryptowaluty można nazwać pieniądzem stwierdził, że służą one jako pieniądz tylko niektórym i jedynie w ograniczonym stopniu. Nawet jednak w tych przypadkach dzieje się to jedynie z równoległym wykorzystaniem tradycyjnych walut.

Carney już w lutym, odnosząc się do Bitcoina, stwierdził, że ten nie sprawdził się jako waluta w tradycyjnym rozumieniu, gdyż nie jest on w stanie pełnić funkcji przechowywania wartości w czasie i nie jest użytecznym środkiem płatniczym. Dziś zaznaczył przy tym, że Bitcoin jest jedną z najbardziej stabilnych kryptowalut, wskazując, że zastrzeżenia co do wahań jego ceny nabierają większej mocy, gdy mówimy o innych walutach cyfrowych.

 

Szef Banku Anglii dodał dziś, że Bitcoin posiada wszelkie oznaki bańki spekulacyjnej i czeka go brutalne zetknięcie z rzeczywistością.

Carney uważa, że kryptowaluty będą ściślej uregulowane i zaapelował o to, by odpowiednie instytucje poczyniły kroki w tym kierunku


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk