• Odbierz prezent
Manipulacja na EURUSD
Z artykułu dowiesz się:

- Czy mieliśmy do czynienia z manipulacją na EURUSD

- Jak mogła przebiegać manipulacja

Po opadnięciu kurzu po wczorajszej sesji, która przyniosła ogromną wolatywność nie milkną podejrzenie manipulacji. Do bardzo ciekawego wniosku doszedł współpracujący z naszym magazynem, Daniel Kostecki. 

 

Podejrzenie o manipulacji cenowej

Inwestorzy ochłonęli i na spokojnie można przeanalizować to, co działo się przed dzisiejszą publikacją z godziny 13:45, a z czego FT będzie się musiał grubo tłumaczyć.

To co się wydarzyło o godzinie 13:37 i później jest bardzo podobne do opisywanego już dawno temu na Blogu zjawiska/schematu: http://www.danielkostecki.pl/2012/03/31/dobrze-jest-byc-duzym-czyli-jak-oni-to-robia/116.

Najpierw pojawia się news, na który reagują algorytmy i niecierpliwi inwestorzy:

FXMAG forex manipulacja na eurusd 1

 

Rynek się odwraca, pierwsze zamykanie shortów i odwracanie na longi trwa, a stopy lądują pod dołkiem. Zlecenia stop loss dla pozycji długich, to zlecenia sprzedaży.

Wykres minutowy kontraktu na euro.

Wykres minutowy kontraktu na euro.

Ponieważ może być ich tam bardzo dużo i są wstawiane w krótkim czasie stają się łakomym kąskiem dla dużych graczy. Pod nimi mogą pojawiać się masowo zlecenia typu buy limit, które zostaną wypełnione przez wcześniejsze SLe.

13:45 – EBC oficjalnie ogłasza, że stopa depozytowa została obniżona do -0,3%. Reakcja EURUSD spadkowa, wybijane są dołki, a pod nimi wypełniane są powstałe chwile wcześniej SLe dla pozycji długich powstałych po błędzie („błędzie”) wpływowego FT. Stop lossy szybko wypełniają buy limity, które pod nimi mogły zostać umieszczone przez większego gracza i ten z łatwością w samym dołku otwiera potężne ilości pozycji długich i cieszy się z przebiegu spraw…

Hipotetyczny przebieg zdarzeń. Może różnić się od rzeczywistości, a wszystko było tylko przypadkiem.

Hipotetyczny przebieg zdarzeń. Może różnić się od rzeczywistości, a wszystko było tylko przypadkiem.

Taka hipoteza… Jak wyglądałby rynek, gdyby nie wspomniany błąd FT? Tego już się nigdy nie dowiemy.

- See more at: http://www.danielkostecki.pl/2015/12/03/manipulacja-na-eurusd-tak-mogla-przebiegac/5214#sthash.6OXXpKzF.dpuf

 

Źródło artykułu http://www.danielkostecki.pl/


Daniel Kostecki

Główny Analityk Conotoxia Ltd. Absolwent ekonomii na Uniwersytecie Szczecińskim. Z rynkami finansowymi związany prywatnie od 2007 roku, a zawodowo od 2010. Laureat statuetki FxCuffs w kategorii Blog Roku oraz Osobowość Roku. Autor niezliczonej ilości komentarzy i analiz dotyczących sytuacji na rynkach finansowych oraz gość ogólnopolskich stacji telewizyjnych, prasy oraz radia.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk