• Odbierz prezent
Mango telewizja

Portal Press poinformował, że po prawie 20 latach działalności kultowy kanał telewizyjny Mango24 zakończy swą działalność.

 

Stacja telewizyjna Mango24 została założona w 2002 r. przez spółkę Mango Media, która prowadzi swą działalność od 1989 r. Zasłynęła z telezakupów, które w tamtych czasach były nowością. Przez ofertę Mango24 przewinęły się liczne produkty z takich kategorii, jak kuchnia, sprzątanie, meble, tekstylia, dekoracje, uroda, sport i zdrowie oraz ogród. Można nabyć m. in. zestawy garnków, odkurzacze, urządzenia do masażu czy ćwiczeń.

W 2007 r. spółkę Mango Media przejął TVN. W 2017 r. TVN sprzedał ją firmie Studio Moderna Polska. Jak poinformował portal Press, w 2018 r. spółka Mango Media odnotowała znaczny spadek przychodów. Wyniosły one 17,3 mln zł wobec 64 mln zł w 2017 r. Spółka zakończyła 2018 r. stratą w wysokości 3,1 mln zł wobec 7,8 mln zł straty rok wcześniej.

Słynna telewizja telezakupowa zakończy swą działalność od 1 sierpnia. Informacja o zaprzestaniu nadawania pojawiła się w komunikacie łódzkiej sieci kablowej Toya. Firma poinformowała swoich abonentów, że od 1 sierpnia Mango24 zniknie z jej oferty „w związku z zakończeniem emisji programu przez nadawcę”.

Mango to jednak nie tylko telewizja zakupowa, ale również sklep internetowy, który będzie nadal prowadzić swą działalność.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk