• Odbierz prezent
Mamy nowego lidera warszawskiej giełdy. Allegro największym IPO i najdroższą spółką na GPW

Zapisy na akcje Grupy Allegro w ramach pierwszej oferty publicznej dobiegły końca. Zgodnie z wcześniejszymi spekulacjami, spółka nie może narzekać na brak zainteresowania inwestorów - cena emisyjna akcji została ustalona w górnym zakresie widełek, ponadto Allegro sprzedało wszystkie oferowane udziały. Chętnych było więcej niż dostępnych akcji, stąd też nieunikniona była spora redukcja na zapisach dla inwestorów indywidualnych.

 

Grupa Allegro we wtorek poinformowała, że w ramach zapisów na akcje w ramach pierwszej oferty publicznej znalazła nabywców na 190 293 225 akcji oferowanych przez obecnych właścicieli spółki oraz na 23 255 814 nowowyemitowanych akcji. Łącznie daje to 213 549 039 akcji, których cena emisyjna została ustalona w górnym zakresie 43 PLN. Oznacza to, że IPO Allegro będzie wyceniane na 9 182 608 677 PLN, co jest najwyższym wynikiem w historii warszawskiego parkietu. Oprócz tego, przy obecnej wycenie akcji kapitalizacja Grupy Allegro przekroczy 44 mld złotych, co jest równoznaczne z tym, że stanie się ona najwyżej wycenianą spółką na warszawskim parkiecie, wyprzedzając CD Projekt.

 

Bank Morgan&Stanley jako manager stabilizujący otrzymał również możliwość dodatkowego przydziału na 15% łącznej liczby sprzedawanych akcji, która może zostać zrealizowana w okresie miesiąca po debiucie giełdowym. Pierwszy dzień notowań planowany jest na poniedziałek 12 października.

Informacje na temat redukcji w subskrypcji dla inwestorów indywidualnych nie zostały jeszcze przekazane.

Czytaj także: Debiut Allegro - ostatni dzień zapisów na akcje! Czy warto wziąć udział w największym i najdroższym IPO w historii GPW?

Prawie czterysta stron prospektu emisyjnego i mniej niż tydzień (w praktyce zaledwie cztery sesje handlowe) na zapoznanie się z nim i podjęcie decyzji czy warto wziąć udział w pierwszej ofercie publicznej Grupy Allegro. Największy debiut ostatnich lat i być może również najwyżej wyceniane IPO w hist.. Czytaj
Debiut Allegro - ostatni dzień zapisów na akcje! Czy warto wziąć udział w największym i najdroższym IPO w historii GPW?

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk