• Odbierz prezent
Mamy dziś środę, 19 stycznia - Rekomendacja giełdowa dla akcji spółki STS Holding SA
fot. freepik.com

 

Zacznijmy od wyjaśnienia co to jest rekomendacja. Zdecydowana większość z Was przynajmniej raz spotkała się ze wspomnianym wyżej pojęciem. Rekomendacja jest okresową publikacją najczęściej autorstwa biura lub domu maklerskiego,instytucji kredytowej czy niezależnego analityka. Dokument taki powstaje głównie po to, aby wesprzeć akcjonariuszy w dokonywaniu jak najrozsądniejszych operacji. Nie jest kłamstwem to, że wystawione rekomendacje nie zawsze są trafne, trzeba tutaj podkreślić, że aby korzystać z zaleceń trzeba potrafić je odpowiednio ocenić a co za tym idzie mieć wystarczające pojęcie o funkcjonowaniu giełdy i rynku akcji. Pełna definicja rekomendacji jest w Rozporządzeniu Ministra Finansów.

Treść publikacji powinna zawierać:

  • zapis o autorze,
  • pełną datę sporządzenia materiału,
  • horyzont czasowy,
  • zapisek dotyczący tego, do kogo kierowany jest materiał,
  • zalecenia,
  • cenę docelową,
  • ustalone zasady aktualizacji,
  • analizę działań danej spółki.

W treści rekomendacji głównymi wartościami, na które zwracają uwagę odbiorcy są cena docelowa oraz zalecenie autora.

Analiza rekomendacji biura maklerskiego DM mBanku SA dla spółki STS Holding SA

Firma rekomendująca DM mBanku SA dnia 2022-01-12 00:00 wystawiła rekomendację dla akcji STS Holding SA. Aktualna cena akcji znajduje się na poziomie 23.9 PLN, a cena docelowa jest ustalona na 30.3 PLN. Dom Maklerski wystawił zalecenie kupuj. Uprzednia rekomendacja dla tej spółki giełdowej była opublikowana 2022-01-19 08:00, gdzie ówczesna cena mieściła się w granicach 0 PLN, z kolei cenę docelową ustalono wówczas na: 0 PLN. {{Random/Analitycy wydali wtedy zalecenie /Zespół analityczny wydał wtedy zalecenie /Biuro maklerskie wydało wtedy zalecenie /Zostało wtedy wydane zalecenie }}

 

X

Spółka, której dotyczy rekomendacja

Autor

Data

Zalecenia analityka

Cena aktualna

Kurs docelowy akcji

Bieżąca rekomendacja

STS Holding SA

DM mBanku SA

2022-01-12 00:00

kupuj

23.9

30.3

Uprzednia rekomendacja

STS Holding SA

DM mBanku SA

2022-01-19 08:00

 

0

0

 


Rekomendacje giełdowe

Tutaj znajdziesz materiały zawierające rekomendacje giełdowe i zalecenia analityków dla wszystkich spółek notownych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Wystawiane są przez domy i biura maklerskie, w oparciu o wszelkie dane i sprawozdania finansowe udostępniane przez spółki akcyjne, analizę otoczenia oraz analizę biznesu. Wystawcy rekomendacji nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestorów oparte na udostępnianych zaleceniach. Treść rekomendacji dostarcza agencja informacyjna - Notoria Serwis.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk