• Odbierz prezent
Euro 2016
Z artykułu dowiesz się:

- Jak analiza fundamentalna sprawdza się w sporcie

Po skończonej fazie grupowej EURO 2016 przyszedł czas na weryfikację tego czy analiza fundamentalna jest przydatnym narzędziem w prognozowaniu  rozstrzygnięć piłkarskich.

 

Cóż. W pierwszych trzech grupach turniejowych metoda ta dała całkiem niezłe wyniki, a w przypadku 'polskiej' grupy pozwoliła dokładnie określić, który zespół zajmie które miejsce w grupie. Nieco słabiej wypadły prognozy dla pozostałych trzech grup, a szczególnie dla grupy E, gdzie tabela... odwróciła się do góry nogami. Przyczyną tak słabej skuteczności analizy fundamentalnej była niewielka różnica pomiędzy gospodarkami poszczególnych krajów w tych grupach. Z tego względu podjęliśmy o prowadzeniu dalszych badań nad wykorzystaniem analizy fundamentalnej w piłce nożnej. Już jutro pojawią się nasze prognozy dotyczące zwycięży turnieju oraz całych rozgrywek w fazie pucharowej.

Według prognoz Goldman Sachs reprezentacja Polski dojdzie w rozgrywkach do ćwierćfinałów, gdzie ulegnie reprezentacji Chorwacji. Zwycięzcami zostanie drużyna Francji. PROGNOZY GOLDMAN SACHS

 

Poniżej prezentujemy nasze typy dla fazy pucharowej. Po prawej stronie znajdują się miejsca, które poszczególne reprezentacje faktycznie zajęły. Kolor zielony oznacza miejsce lepsze od prognoz, a czerwony słabsze.

 

GRUPA A

 1. Szwajcaria 2
 2. Francja 1
 3. Rumunia 4
 4. Albania 3

 

GRUPA B

 1. Anglia 2
 2. Walia 1
 3. Rosja 4
 4. Słowacja 3

 

GRUPA C

 1. Niemcy 1
 2. Polska 2
 3. Irlandia Pn. 3
 4. Ukraina 4

 

GRUPA D

 1. Czechy 4
 2. Hiszpania 2
 3. Chorwacja 1
 4. Turcja 3

 

GRUPA E

 1. Szwecja 4
 2. Irlandia 3
 3. Belgia 2
 4. Włochy 1

 

GRUPA F

 1. Islandia 2
 2. Austria 4
 3. Portugalia 3
 4. Węgry 1

Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk