• Odbierz prezent
Mabion i Biomed odnotowują najgłębsze i najmocniejsze spadki kursów! Po czerwonej stronie rynku także notowania Comarch

Pierwsza sesja tygodnia zakończyła się lekkimi spadkami na Wall Street, co chwilowo ostudziło odbijające dynamicznie indeksy po ubiegłotygodniowej korekcie, jednak dzisiejsze notowania kontraktów wskazują na kontynuację wzrostów. Wiodącym tematem pozostają oczekiwania inflacyjne, które co do zasady powinny kierować inwestorów w kierunku cyklicznych aktywów. Sezon raportowy wciąż trwa, a dobre wyniki mogą być pretekstem do dalszych wzrostów. Dziś wyniki finansowe za I kw. 2021 r. podadzą Walmart i Home Depot.

Indeks WIG20 (+1,7%) ustanowił wczoraj nowe lokalne maksimum w cenach zamknięcia,

tym samym powrócił do poziomów sprzed pandemii, ze stycznia 2020 r. Dziś na tle rosnących kontraktów na większość kluczowych indeksów krajowe blue chipy mają szansę na kontynuację wzrostów. Sektorowo po ogłoszeniu Polskiego Ładu najmocniej zyskała branża nieruchomości, ze względu na przedstawienie programów, które powinny przełożyć się na jeszcze większy popyt na tym rynku. Mocno zyskały również banki, inwestorzy mogą dyskontować większą szansę na podwyżkę stóp procentowych, która wynikać będzie z jeszcze mocniej rosnącej inflacji, m.in. w wyniku dodatkowego stymulowania konsumpcji przez nowo ogłoszone programy.

W indeksie WIG20 przeceniły się jedynie 4 walory,

na czele z LPP (-1,6%), a wśród liderów wzrostów należy wymienić Allegro (+6,1%), Pekao (+4,2%) i CD Projekt (+4,2%). Indeks blue chipów wspierany jest przez wymienione odbijające spółki typu growth (Allegro i CD Projekt), które w ostatnich miesiącach mocno mu ciążyły. W indeksie mWIG40 najmocniej zyskali deweloperzy, a najgłębszy spadek odnotował Biomed (-3,2%) i Comarch (-3,1%). Podobnie w indeksie sWIG80 dominował przedstawiciel sektora nieruchomości, Atal (+7,4%), a najmocniej stracił Mabion (-7,1%), spółka której wykres od 3 miesięcy mocno przypomina wykres Biomedu.

Z pozostałych informacji:

  • Zysk Wirtualnej Polski w I kw. wyniósł 26,5 mln zł, wobec 6,9 mln zł w ubiegłym roku, również 20% powyżej konsensusu. Spółka chce wypłacić 1,55 zł dywidendy na akcję.
  • Atal w I kw. wypracował 51 mln zł zysku netto wobec konsensusu 43 mln zł, r/r wynik poprawił się o 330%.

Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk