• Odbierz prezent
Mabion - gigantyczna luka cenowa na otwarciu! Jak radzą sobie spółki biotechnologiczne podczas pandemii?

Początek roku był bardzo udany dla spółek biotechnologicznych. Szalejąca pandemia spowodowała, że kursy niektórych walorów wzrosły nawet o ponad 100 procent. Jak wygląda sytuacja na wybranych spółkach z tego sektora kilka miesięcy po covidowej panice?

Selvita z zyskami za II kwartał 2020

Selvita odnotowała 5,38 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2020 r. wobec 0,18 mln zł straty rok wcześniej.

Spółka trwa w trendzie wzrostowym niemal od swojego debiutu. Od minimów w 2013 na poziomie 0.50 PLN spółka systematycznie rośnie. Można zauważyć znaczne przyspieszenie wzrostów w latach 2016-2017 i od początku 2020. Kurs akcji zmaga się obecnie z okrągłym poziomem 50 PLN, ale przebicie go powinno być tylko kwestią czasu. Najbliższe wsparcie, przetestowane dolnym cieniem świecy pod koniec lipca, znajduje się na poziomie 40 PLN. Ponieważ spółka wybija ciągle nowe maksima, ciężko określić zakres wzrostów. W takich przypadkach stara zasada giełdowa mówi, że „sky is the limit”.

 Wykres 1. Notowania Selvity, interwał dzienny

Wykres 1. Notowania Selvity, interwał dzienny

Dane odnośnie spółki wspierają wzrosty Mabionu

Pod koniec lipca Mabion złożył międzynarodowe zgłoszenie patentowe do wybranych urzędów patentowych, co zapoczątkowało fazę krajową i regionalną w celu uzyskania ochrony patentowej w kilkudziesięciu krajach dla kandydata na lek MabionCD20 (rytuksymab) - opracowanego do szeregu zastosowań klinicznych, w tym terapii stwardnienia rozsianego. Dzisiejszy wystrzał na akcjach spółki to efekt informacji o zawarciu porozumienia z Vaxine Pty Ltd., australijską firmą biotechnologiczną, dotyczącego warunków współpracy na rzecz wspólnego rozwoju, produkcji i wprowadzenia na rynek w UE szczepionki przeciwko SARS-Cov-2 opracowanej przez Vaxine.

Po ogromnej luce wzrostowej (ponad 10 PLN) kurs w trakcie sesji cofa się. W średnim terminie kluczowym oporem pozostaje poziom ok. 65 PLN za akcję.

 Wykres 2. Notowania Mabionu, interwał dzienny

Wykres 2. Notowania Mabionu, interwał dzienny

Notowania: Mabion SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:MAB/

Michał Kalista

Z rynkami finansowymi związany od 2007 roku; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie z uwzględnieniem fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie opiera się na Price Action, formacjach cenowych oraz geometrii rynku. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk