• Odbierz prezent
LW Bogdanka z fatalnymi wynikami - nisze wydobycie i spadek zysku o ponad 85%

Lubelski Węgiel Bogdanka, czyli spółka która wciąż może pochwalić się tytułem najefektywniejszej polskiej kopalni, opublikowała szacunkowe wyniki finansowe za trzy pierwsze kwartały 2020 r. Zgodnie z oczekiwaniami, spółka odnotowała słabsze wyniki niż w analogicznym okresie rok temu. Na uwagę zasługuje jednak bardzo duży spadek zysku netto, który przekroczył 85%.

 

LW Bogdanka w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2020 r. osiągnęła przychody na poziomie 1,353 mld złotych netto, co jest spadkiem o niecałe 17% w porównaniu do pierwszych trzech kwartałów zeszłego roku. Znacznie bardziej dotkliwy okazał się jednak spadek skonsolidowanego zysku netto - wyniósł on zaledwie 34,8 mln złotych i był aż o 86,8% niższy niż w analogicznym okresie rok wcześniej.

Wynik EBITDA po trzech pierwszych kwartałach wyniósł 317,6 mln złotych (-48% r/r), zaś zysk operacyjny (EBIT) został oszacowany na 50,7 mln złotych (-84% r/r).

Produkcja węgla handlowego wyniosła 5 538 000 ton (spadek o 22,3% r/r), zaś wolumen sprzedaży oszacowano na 5,7 mln ton (spadek o 19,2% r/r).

Spółka tłumaczy znacznie słabsze wyniki niż rok temu znacznie niższym popytem na węgiel, spowodowanym ciepłą zimą, a także ograniczeniami związanymi ze stanem zagrożenia epidemicznego.

 

Opublikowane dane mają charakter szacunkowy, pełen raport finansowy za III kwartał 2020 r. zostanie zaprezentowany 26 listopada.

Środowa sesja dla Bogdanki zakończyła się z ceną 17,7600 PLN, wstępne wyniki zostały opublikowane już po zamknięciu handlu.

Czytaj także: LW Bogdanka z wynikami za I półrocze 2020 r.

3 września spółka LW Bogdanka opublikowała wyniki finansowe za I półrocze 2020 r. Były one zgodne z wcześniejszymi szacunkami.   3 września po zakończeniu sesji na GPW Bogdanka opublikowała wyniki finansowe za I półrocze 2020 r. W I półroczu przychody wyniosły 849 mln zł wobec 1,1 mld zł w analogi.. Czytaj
LW Bogdanka z wynikami za I półrocze 2020 r.

 

Notowania: Lubelski Wegiel Bogdanka SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:LWB/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk