• Odbierz prezent
LW Bogdanka

22 maja spółka LW Bogdanka opublikowała wyniki finansowe za I kwartał 2020 r. Były one zgodne z wcześniejszymi szacunkami spółki.

 

22 maja przed sesją na GPW Bogdanka opublikowała raport finansowy za I kwartał 2020 r. Przychody wyniosły 464,1 mln zł wobec 540,8 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku. Zysk operacyjny (EBIT) wyniósł 44,9 mln zł wobec 128 mln zł przed rokiem, co stanowi spadek o 64,9% rok do roku. Zysk EBITDA wyniósł 134,8 mln zł i był niższy o 39,5% niż rok wcześniej. W I kwartale 2020 r. Bogdanka wypracowała zysk netto w wysokości 33,7 mln zł wobec 110 mln zł zysku przed rokiem.

Produkcja węgla handlowego wyniosła 2,1 mln ton wobec 2,5 mln ton rok wcześniej, a sprzedaż węgla spadła do 1,9 mln ton w porównaniu do 2,4 mln ton przed rokiem.

Spółka poinformowała, że wpływ na wyniki w I kwartale miało przede wszystkim dostosowanie poziomu produkcji do niższego zapotrzebowania na węgiel ze strony odbiorców, wynikające z ciepłej i wietrznej zimy. Dodano też, że ubiegłoroczna baza porównawcza była bardzo wysoka, gdyż w tamtym czasie na wynik wpłynęło kilka korzystnych czynników, jak rekordowe wydobycie węgla w styczniu. Wspomniano również, że sytuacja związana z epidemią koronawirusa nie wpłynęła w istotny sposób na działalność spółki.

Uzyskane wyniki były zgodne z wcześniejszymi szacunkami podanymi przez spółkę.

W pierwszej godzinie piątkowej sesji na GPW kurs akcji Bogdanki zyskuje 1,17%. W tym momencie akcje spółki kosztują 19 zł.

Czytaj także: Bogdanka ze wstępnymi wynikami za I kwartał 2020 r. Mimo niższego zysku akcje spółki w górę

17 kwietnia spółka Lubelski Węgiel Bogdanka przedstawiła wstępne wyniki finansowe za I kwartał 2020 r. Były one niższe niż przed rokiem, ale nie stanowiło to zaskoczenia dla inwestorów.   17 kwietnia przed sesją na GPW Bogdanka przedstawiła wstępne wyniki finansowe za I kwartał 2019 r. Skonsolidow.. Czytaj
Bogdanka ze wstępnymi wynikami za I kwartał 2020 r. Mimo niższego zysku akcje spółki w górę

Notowania: Lubelski Wegiel Bogdanka SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:LWB/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk