• Odbierz prezent
Spółdzielcze Kasy Oszczednościowo-Kredytowe (SKOK) - Lubuska SKOK zostanie uratowana przez bank?
Z artykułu dowiesz się:

- O możliwości uratowania Lubuskiej SKOK

Kolejna SKOK z problemami może zostać uratowana. Pomocną dłoń wyciąga jeden z banków.

 

Kłopoty Lubuskiej SKOK

Problemy Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych nie są niczym nowym. Nie tak dawno ING Bank Śląski zdecydował się przejąć Bieszczadzką SKOK. W tym samym czasie, Komisja Nadzoru Finansowego postanowiła wszcząć postępowanie administracyjne w celu zbadania możliwości przejęcia Lubuskiej SKOK przez bank. Na zgłoszenia banków KNF miała czekać do dnia dzisiejszego włącznie.

 

Ratunek dla Lubuskiej SKOK?

Jak poinformowała KNF w komunikacie, wpłynęło do niej zgłoszenie jednego z banków zainteresowanych udziałem w  restrukturyzacji Lubuskiej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej.

Na ostateczne zajęcie stanowiska, KNF wyznaczyła termin do 29 września br.

Być może uda się uratować kolejną SKOK. Nawet jeżeli tak będzie, nie zmieni to problemów systemowych. Warto zastanowić się nad szerszą reformą systemu SKOK, gdyż problemy kolejnych SKOK obciążają sektor bankowy i stwarzają realne zagrożenie dla osób posiadających w SKOK depozyty.

 

(źródło grafiki głównej: pixabay.com)


Kamil Marszycki

Analityk finansowy specjalizujący się w rynkach akcyjnych. Zainteresowany finansami behawioralnymi i wpływem rachunkowości na wycenę spółek. Wyznaje zasadę głoszącą, że nawet w najgorszych sytuacjach można odnaleźć perspektywę osiągnięcia sukcesu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk