• Odbierz prezent
LPP spółka

25 czerwca spółka LPP opublikowała raport finansowy za 2020 r. W związku z pandemią koronawirusa nastąpił znaczący spadek sprzedaży ze względu na zamknięcie sklepów stacjonarnych, a I kwartał zakończył się stratą. Coraz większą popularnością cieszy się natomiast sprzedaż internetowa.

 

25 czerwca przed sesją na GPW spółka odzieżowa LPP opublikowała wyniki finansowe za I kwartał 2020 r. Przychody wyniosły 1,18 mld zł wobec 1,82 mld zł w analogicznym okresie ubiegłego roku, co stanowi spadek o 35,3% r/r. Do spadku przychodów przyczyniło się zamknięcie sklepów stacjonarnych z powodu pandemii koronawirusa.

W I kwartale zysk EBITDA wyniósł 17,6 mln zł wobec 298,4 mln zł rok wcześniej. Strata z działalności operacyjnej wyniosła 260,5 mln zł wobec 64 mln zł zysku netto przed rokiem. Według wcześniejszych szacunków LPP strata operacyjna w tym okresie miała być nawet nieco wyższa - 265 mln zł. Spółka zakończyła I kwartał stratą netto w wysokości 362 mln zł wobec zysku netto wynoszącego 23,3 mln zł rok wcześniej.

Sprzedaż online w I kwartale wzrosła o 120,5% rdr do poziomu 384 mln zł, po zamknięciu salonów na kilka tygodni wzrosło bowiem zainteresowanie klientów nabywaniem wyrobów LPP przez internet.

Spółka poinformowała, że po pierwszych trzech tygodniach czerwca odnotowała spadek sprzedaży o 23%. Spadek w sieci sklepów stacjonarnych wynosi w czerwcu 41%. W kanale e-commerce nastąpił natomiast wzrost sprzedaży o 110%.

W pierwszych godzinach czwartkowej sesji na GPW kurs akcji LPP traci 1,3%.

Na początku maja spółka przedstawiła wstępne wyniki finansowe za I kwartał 2020 r.

Czytaj także: LPP przedstawia wstępne wyniki finansowe za I kwartał 2020 r. Koronawirus obniżył przychody spółki, ale wzrosła sprzedaż online

4 maja spółka odzieżowa LPP opublikowała wyniki finansowe za I kwartał 2020 r. Wyniki ze sprzedaży w sklepach stacjonarnych znacząco spadły, natomiast nastąpił wzrost przychodów ze sprzedaży online.   4 maja po zakończeniu sesji na GPW spółka LPP opublikowała wstępne wyniki finansowe za I kwartał .. Czytaj
LPP przedstawia wstępne wyniki finansowe za I kwartał 2020 r. Koronawirus obniżył przychody spółki, ale wzrosła sprzedaż online


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk