• Odbierz prezent
LPP z niższym zyskiem i wzrostem przychodów ze sprzedaży - kurs rośnie

Spółka LPP opublikowała w czwartek 12 września wyniki finansowe za drugi kwartał 2019 r. Pod względem zysku są one zbliżone do zeszłorocznych rezultatów, zauważalnemu wzrostowi uległy jednak przychody ze sprzedaży. Na rozpoczęciu czwartkowej sesji akcje LPP zyskują ponad 4%.

 

LPP w drugim kwartale 2019 r. osiągnęło skonsolidowany zysk netto w wysokości 205,48 mln złotych, w porównaniu do 2016,13 mln złotych rok wcześniej. EBITDA wyniosła 594,9 mln złotych. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży w drugim kwartale wyniosły 2214 mln złotych, wobec 2049 mln złotych w drugim kwartale zeszłego roku.

Jeśli chodzi zaś o całe pierwsze półrocze 2019 r., LPP osiągnęło w nim skonsolidowany zysk w wysokości 90,89 mln złotych netto, w porównaniu do 101,36 mln złotych rok wcześniej. Wyższe natomiast były półroczne przychody ze sprzedaży - wyniosły one 4041 mln PLN, w porównaniu do 3630 mln PLN w pierwszym półroczu 2018 r., co jest wzrostem o ponad 11%.

Największe wzrosty sprzedaży w pierwszym półroczu odnotowały sklepy marki Sinsay i House. Marki Reserved, Mohito i Cropp wygenerowały więcej przychodów za granica niż w kraju.

W ciągu ostatniego roku powierzchnia sklepów należących do LPP wzrosła o niecałe 10%, zaś koszty działalności operacyjnej w pierwszym półroczu osiągnęły wartość o 6,5% wyższą niż rok temu.

Aktualnie LPP posiada 1752 sklepy stacjonarne w 24 krajach o łącznej powierzchni 1134 tys. m kw. Poza granicami Polski znajduje się 829 sklepów.

 

Wyniki finansowe LPP spotkały się z optymistyczną reakcją akcjonariuszy - kurs spółki na czwartkowej sesji rośnie o ponad 4,3%, osiągając wartość 7620,0000 PLN za akcje.

Czytaj także: LPP z większą stratą i wzrostem zysków za pierwszy kwartał

Grupa LPP, najwieksza polska spółka odzieżowa, we wtorek 28 maja opublikowała wyniki kwartalne. W pierwszych trzech miesiącach 2019 r. LPP zauważalnie pogłębiło swoją stratę, która aktualnie wynosi niemal 115 mln złotych. Przychody ze sprzedaży w ujęciu rocznym wzrosły jednak o ponad 15%.   Grupa.. Czytaj
LPP z większą stratą i wzrostem zysków za pierwszy kwartał

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk