• Odbierz prezent
LPP spółka

1 października spółka odzieżowa LPP przedstawiła szacunkowe wyniki finansowe za III kwartał 2019 r. Przychody i zysk brutto były wyższe niż przed rokiem. Szczegółowy raport zostanie opublikowany w listopadzie.

 

1 października po sesji na GPW, spółka LPP przedstawiła wstępne wyniki finansowe za III kwartał 2019 r. Według szacunków spółki, skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły 2,31 mld zł, co stanowi wzrost o 13% rok do roku. Zysk brutto ze sprzedaży wyniósł 1,56 mld zł, co stanowi wzrost o 11% rok do roku. Koszty operacyjne wyniosły 1 mld zł. Były one wyższe o 12% rok do roku. Spółka osiągnęła zysk z działalności operacyjnej (EBIT) na poziomie 135 mln zł, co stanowi wzrost o 4% rok do roku.

Spółka poinformowała, ze przychody ze sprzedaży w sklepach porównywalnych LFL (w walutach lokalnych) w III kwartale wzrosły o 4,1%. W komunikacie dodano, że powierzchnia handlowa na dzień 30 września wyniosła 1 168 tys. m2. Uległa ona zwiększeniu o 13% rok do roku.

Przedstawione wyniki mają charakter wstępny i mogą ulec zmianie. W komunikacie poinformowano, że szczegółowy raport finansowy zostanie opublikowany 19 listopada 2019 r.

Dodatkowo poinformowano, że IV kwartał 2019 r. będzie wydłużony o 1 miesiąc w związku ze zmianą przez spółkę roku obrotowego. W związku z tym wstępne wyniki roczne zostaną opublikowane na początku lutego 2020 r.

Czytaj także: LPP z niższym zyskiem i wzrostem przychodów ze sprzedaży - kurs rośnie

Spółka LPP opublikowała w czwartek 12 września wyniki finansowe za drugi kwartał 2019 r. Pod względem zysku są one zbliżone do zeszłorocznych rezultatów, zauważalnemu wzrostowi uległy jednak przychody ze sprzedaży. Na rozpoczęciu czwartkowej sesji akcje LPP zyskują ponad 4%.   LPP w drugim kwarta.. Czytaj
LPP z niższym zyskiem i wzrostem przychodów ze sprzedaży - kurs rośnie


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk