• Odbierz prezent
lpp rekomendacja

DM BOŚ utrzymał długoterminową rekomendację Trzymaj dla akcji LPP, ale podniósł rekomendację krótkoterminową z Niedoważaj do Neutralnie. Wzosła także wycena akcji w perspektywie 12 miesięcy – z 9355,00 zł do 9588,00 zł. Dziś rano za jedną akcję tej spółki odzieżowej płaciliśmy  8650,00 zł.

 

„Wyniki Spółki za II kw. br. powinny być mocne. Spółka nie odczuła szczególnie negatywnego wpływu niedzielnego zakazu handlu. Pozycja gotówkowa netto na koniec roku może zbliżyć się do 1 mld zł. Nie mamy pewności, że w II połowie roku zobaczymy jakikolwiek pozytywny wpływ kursu USD/PLN na rentowność, jednak podwyższamy prognozy tegorocznych wyników finansowych zważywszy na dobrze przyjęte ostatnie kolekcje generujące przyzwoite przychody i równie dobrą rentowność. Wygląda na to, że Spółka zdołała także poprawić jakość swojej męskiej kolekcji. Wyniki LPP zarówno w kraju, jak i za granicą są dobre, wyjątkiem jest Europa Zachodnia. Szybki rozwój sprzedaży przez Internet za granicą generuje krótkoterminowe straty, jednak jest to nieuniknione, jeśli celem jest długoterminowy wzrost.” – czytamy w raporcie.

 

Wstępne wyniki finansowe za II kwartał, o których mówi raport, zostały opublikowane 2 lipca, czyli po sporządzeniu raportu, ale przed przesłaniem go do mediów. Wyniki zaprezentowane przez spółkę okazały się lepsze od konsensusu prognoz, co wpłynęło na wzrost cen akcji.

LPP to kolejna ze spółek indeksu WIG20, dla której DM BOŚ w ostatnim czasie zaktualizował rekomendację. Poprzednimi były spółki paliwowe - PKN Orlen i Lotos.

 

LPP

lpp

 

SYSTEM REKOMENDACYJNY DM BOŚ

  • Kupuj – fundamentalnie niedowartościowana (potencjał wzrostu [procentowa różnica pomiędzy 12M EFV i ceną rynkową] powyżej kosztu kapitału) + zidentyfikowane katalizatory, które powinny zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną;
  • Trzymaj – albo (i) właściwie wyceniona, lub (ii) fundamentalnie niedowartościowana/przewartościowana, ale brak katalizatorów, które mogą zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną;
  • Sprzedaj – fundamentalnie przewartościowana (12M EFV jest większy niż obecna cena rynkowa) + zidentyfikowane katalizatory, które powinny zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną.
  • Przeważaj – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot lepszy niż benchmark w ciągu następnego kwartału.
  • Neutralnie – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot zbliżony do zwrotu z benchmarku w ciągu następnego kwartału.
  • Niedoważaj – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot gorszy niż benchmark w ciągu następnego kwartału.

 

Artykuł jest wyciągiem z rekomendacji, przesłanej mediom 6 lipca 2018.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk