• Odbierz prezent
 LPP i CCC. Istotne dane i podsumowanie sesji
fot. freepik.com

Zarówno LPP jak i CCC wchodzą w skład indeksu warszawskiego indeksu giełdowego WIG20.. Pośród 20 spółek, tworzących ten indeks są one jedynymi sklasyfikowanymi jako podmioty prowadzące działalność w branży odzieżowej. W dzisiejszym artykule przyglądniemy się bliżej historii każdego z podmiotów, prowadzonej działalności, wynikom, notowaniom, a na końcu sprawdzimy jak spółki poradziły sobie podczas dzisiejszej sesji handlowej.

 

 

LPP - notowania, akcje, opis i charakterystyka spółki

LPP to spółka, która w głównej mierze zajmuje się produkcją odzieży. W skład grupy wchodzi 5 różnych marek takich jak: Sinsay, House, Cropp, Mohito oraz Reserved. Spółka prowadzi działalność na rynku polskim do roku 1991, siedziba główna mieści się w Pruszczu Gdańskim. Spółka posiada ponad 1700 salonów odzieżowych rozlokowanych na całym świecie. Niektóre z marek posiadają asortyment jedynie dla koniet, inne mają ofertę bogatszą także o produkty męskie czy dziecięca. Od roku 2001 spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, wchodzi również w skład indeksu WIG20, który zrzesza 20 najpłynniejszych i największych polskich spółek. Do najbardziej aktywnych na giełdzie spółek z sektora odzież i obuwie możemy zaliczyć: CCC, Intersport, Esotiq oraz Coccodrillo.

Więcej informacji na temat spółki znajdziesz w poniższym artykule.

 

Czytaj więcej

 

 

Notowania LPP

Nazwa spółki

LPP

Kurs otwarcia

9175

Teoretyczny kurs otwarcia

8910

Kurs zamknięcia

8910

Najwyższy kurs

9320

Najniższy kurs

8910

Zmiana procentowa

-2.78232

Kurs ostatniej transakcji

Tabela notowań LPP.

 

 

 

Spółka CCC - najistotniejsze dane, działalność, notowania, akcje

 

CCC to przedsiębiorstwo polskie, zajmujące się produkcją i sprzedażą obuwia i akcesoriów. Siedziba główna przedsiębiorstwa mieści się w województwie dolnośląskim, w miejscowości Polkowice. Podmiot został założony w roku 2001 i od tego czasu nieprzerwanie prowadzi działalność na rynku polskim. W ofercie sklepu możemy znaleźć, jak podają informacje produkty na każdą kieszeń, takie jak obuwie, torebki, akcesoria. W 2016 roku nastąpiło przejęcie przez spółkę CCC firmy Ebouwie.pl - gruap kupiłą 74,99%. CCC jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od roku 2004 i wchodzi w skład indeksu WIG20. Kliknij w poniższy button, aby dowiedzieć się więcej o spółce. 

 

Czytaj więcej
Dane po zakończeniu sesji handlowej

 

Nazwa spółki

CCC

Kurs otwarcia

41.3

Teoretyczny kurs otwarcia

41

Kurs zamknięcia

41

Najwyższy kurs

42.25

Najniższy kurs

40.42

Zmiana procentowa

-0.96618

Kurs ostatniej transakcji

Tabela notowań CCC.
Łukasz Parys

Redaktor portalu FXMAG, absolwent finansów i rachunkowości. Aktywny inwestor, z rynkami finansowymi związany prywatnie od 6 lat. Wieloletni obserwator i pasjonat rynków walutowych i giełdowych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk