• Odbierz prezent
LPP, CCC i Tauron mocno w górę. Alior Bank, Santander i ING z potężnym wzrostem. Wystrzałowa sesja na GPW

Czwartkową sesję na GPW indeks WIG20 zakończył wzrostem o 1,8%. Na zamknięciu wartość indeksu warszawskich blue chipów wyniosła 1670,43 pkt. Najlepiej wypadł indeks średnich spółek mWIG40, który wzrósł o 3,39%. Indeks małych spółek sWIG80 zyskał 1,15%. Indeks szerokiego rynku WIG zakończył dzień na mocnym plusie o 2,12%.

 

LPP i CCC mocno w górę, Dino najdroższe w historii

Liderem wzrostów okazała się spółka odzieżowa LPP, zyskując 9,84%. Na koniec notowań za akcje spółki płacono 6585 zł. Spółka informowała, że jest przygotowana pod względem logistycznym na kolejny lockdown.

Akcjonariusze Dino też mieli dzisiaj powody do zadowolenia. Kurs akcji Dino wzrósł o 7,05%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 246,60 zł, co stanowi historyczne maksimum. Wzrostom sprzyjała informacja, że DM BOŚ podwyższył rekomendację dla Dino z „trzymaj” do „kupuj” z ceną docelową 253,90 zł.

Spółka obuwnicza CCC też zakończyła sesję na solidnym plusie. Na zamknięciu cena akcji CCC wyniosła 44,07 zł, co stanowi wzrost o 5,48%.

 

Tauron i PGE zyskują po wstępnych wynikach

Czwartkowa sesja sprzyjała też spółkom energetycznym. Tauron i PGE wczoraj opublikowały szacunkowe wyniki kwartalne, które okazały się wyższe od szacunków analityków. Kurs akcji Tauronu wzrósł o 6,57%. Na koniec notowań akcje spółki kosztowały 1,98 zł. PGE zyskała 1,67%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 5,244 zł.

Czytaj także: Tauron przedstawia wstępne wyniki za III kwartał 2020 r. Zysk spółki wyższy o ponad 100%

4 listopada Tauron przedstawił szacunkowe wyniki finansowe za III kwartał. Są one znacznie wyższe niż przed rokiem, przewyższyły również szacunki analityków.   4 listopada w godzinach wieczornych Tauron opublikował wstępne wyniki finansowe za III kwartał 2020 r. Według szacunków spółki przychody w.. Czytaj
Tauron przedstawia wstępne wyniki za III kwartał 2020 r. Zysk spółki wyższy o ponad 100%

 

Alior Bank i Santander mocno w górę, ING gwiazdą sesji

Banki też zakończyły dzisiejszą sesję solidnymi wzrostami. Największy polski bank PKO BP zyskał 2,45%. Na koniec notowań za akcje banku płacono 20,94 zł. Drugi największy bank Pekao zakończył sesję na plusie o 1,28%. Na zamknięciu cena akcji Pekao wyniosła 45 zł. Przed sesją Bank Pekao opublikował wyniki za III kwartał 2020 r., które wypadły lepiej od szacunków analityków.

Kurs akcji Santander Bank Polska wzrósł o 4%. Na koniec notowań za akcje banku inwestorzy płacili 148,30 zł. Wśród banków należących do indeksu WIG20 najmocniej zyskał Alior Bank. W końcówce sesji akcje banku kosztowały 14,45 zł, co stanowi wzrost o 7,92%.

Wśród banków spoza głównego indeksu wyróżniał się ING, który zakończył dzisiejsze notowania wzrostem o 8,3%. Na koniec sesji akcje banku kosztowały 125,20 zł. Przed sesją ING opublikował imponujące wyniki kwartalne.

Czytaj także: ING prezentuje wyniki za III kwartał 2020 r. Takiego wzrostu zysku się nie spodziewano!

5 listopada ING Bank Śląski opublikował wyniki finansowe za III kwartał 2020 r. Były one wyższe niż przed rokiem. Przewyższyły też oczekiwania analityków. Bank może się pochwalić imponującym wzrostem wyniku prowizyjnego. Jako jeden z nielicznych banków uzyskał wzrost wyniku netto w tym kwartale.   .. Czytaj
ING prezentuje wyniki za III kwartał 2020 r. Takiego wzrostu zysku się nie spodziewano!


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk