• Odbierz prezent
Lotos z wynikami finansowymi za I kwartał 2020 r.

14 maja spółka paliwowa Lotos opublikowała wyniki finansowe za I kwartał 2020 r. Kwartał ten zakończył się stratą netto.

 

14 maja po sesji na GPW Lotos opublikował raport finansowy za I kwartał 2020 r. Przychody wyniosły 6,1 mld zł wobec 6,74 mld zł rok wcześniej, co stanowi spadek o 10% rok do roku. Strata operacyjna wyniosła 1,36 mld zł wobec zysku operacyjnego na poziomie 362 mln zł przed rokiem. Oczyszczona EBITDA LIFO wyniosła 670,5 mln zł, zgodnie z wcześniejszymi szacunkami Grupy. Lotos zakończył I kwartał stratą netto w wysokości 1,13 mld zł wobec zysku netto wynoszącego 172,5 mln zł przed rokiem.

Na ujemny wynik w pierwszym kwartale składały się strata operacyjna segmentu produkcji i handlu w wysokości 1,16 mld zł, strata operacyjna segmentu wydobywczego wynosząca 197,9 mln zł oraz korekty konsolidacyjne w wysokości -4,2 mln zł.

Spółka poinformowała, że negatywny wpływ na wynik operacyjny miało znaczne obniżenie się cen ropy naftowej, gazu ziemnego, a także produktów naftowych.

Na koniec marca 2020 roku Grupa Lotos posiadała w swojej sieci 506 stacji paliw, o 13 więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Notowania: Grupa Lotos SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:LTS/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk