• Odbierz prezent
Lotos ponad 5% w górę, Tauron i CD Projekt na mocnym plusie. PZU i Orlen po czerwonej stronie rynku, JSW traci najmocniej

Środową sesję na GPW indeks WIG20 zakończył na lekkim plusie o 0,28%. Na koniec notowań wartość indeksu największych spółek wyniosła 1640,94 pkt. mWIG40 zyskał 0,43%, a sWIG80 0,53%. Indeks szerokiego rynku WIG zakończył dzień na plusie o 0,28%.

 

Lotos ponad 5% w górę, Tauron i CD Projekt na mocnym plusie

Na dzisiejszej sesji wśród największych spółek liderem wzrostów okazał się Lotos, zyskując 5,52%. Na zamknięciu cena akcji spółki paliwowej wyniosła 30,22 zł.

Tauron też zakończył sesję na mocnym plusie, zyskując 4,56%. Na koniec notowań akcje spółki energetycznej kosztowały 1,858 zł.

Kurs akcji CD Projekt wzrósł o 4,44%. W końcówce sesji za akcje znanej spółki z branży gier inwestorzy płacili 381,20 zł.

Spółka Allegro też zakończyła sesję na solidnym plusie. Na zamknięciu akcje spółki kosztowały 86,59 zł, co stanowi wzrost o 3,47%.

 

PZU i Orlen na sporym minusie, JSW traci najmocniej

Liderem spadków była dzisiaj JSW. Kurs akcji spółki spadł o 4,94%. Na koniec sesji za akcje JSW płacono 18,20 zł.

Na mocnym minusie zakończył dzisiejszą sesję też PKN Orlen. W końcówce notowań cena akcji koncernu paliwowego wyniosła 41,01 zł, co stanowi spadek o 4,12%.

W pierwszej trójce najmocniej tracących dzisiaj spółek znalazł się również największy polski ubezpieczyciel PZU. Na zamknięciu akcje spółki kosztowały 22,30 zł, co stanowi spadek o 3,13%.

 

PKO BP ponad 2% w dół, Alior Bank po zielonej stronie rynku

Przed sesją dwa spośród największych banków opublikowały swe wyniki kwartalne. Jednym z nich był PKO BP, którego wyniki okazały się zgodne z szacunkami analityków. Drugim natomiast był Alior Bank, który osiągnął wyższy zysk netto niż spodziewali się analitycy. Oba banki jednak zaliczyły spadek zysku o ponad 40% rdr.

Bank PKO BP zakończył sesję na minusie o 2,53%. Na koniec notowań za akcje PKO BP płacono 20,44 zł.

Alior Bank natomiast zakończył sesję na plusie o 0,68%. Na zamknięciu akcje banku kosztowały 13,39 zł.

Czytaj także: Alior Bank przedstawia wyniki za III kwartał 2020 r. Zysk netto wyższy niż się spodziewano

4 listopada Alior Bank opublikował wyniki finansowe za III kwartał 2020 r. Były one niższe niż przed rokiem, jednak osiągnięty zysk netto przewyższył szacunki analityków.   4 listopada przed sesją na GPW Alior Bank opublikował swe wyniki kwartalne. W III kwartale wynik odsetkowy wyniósł 683,1 mln .. Czytaj
Alior Bank przedstawia wyniki za III kwartał 2020 r. Zysk netto wyższy niż się spodziewano

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk