• Odbierz prezent
Lotos liderem wzrostów, PGE i Mercator na mocnym plusie. Kurs CD Projekt 3% w dół, CCC i Allegro też na czerwono

Wtorkową sesję na GPW indeks WIG20 zakończył na symbolicznym plusie o 0,05%. Na zamknięciu wartość indeksu największych spółek wyniosła 2220,53 pkt. Najlepiej wypadł indeks średnich spółek mWIG40, który wzrósł o 1,14%. Indeks małych spółek sWIG80 zyskał 0,56%. Indeks szerokiego rynku WIG zakończył dzień na plusie o 0,38%.

 

PGE i Mercator na solidnym plusie, Lotos liderem wzrostów

Wśród warszawskich blue chipów 5 walorów zakończyło sesję na minusie, 14 po zielonej stronie rynku, a jedna spółka bez zmian. Spółką tą był Cyfrowy Polsat.

Liderem wzrostów okazał się Lotos, zyskując 3,88%. Na koniec notowań za akcje spółki paliwowej płacono 55,20 zł. Poinformowano, że Lotos Petrobaltic i zależna od niemieckiej firmy RWE Renewables spółka Baltic Trade and Invest (BTI) podpisały list intencyjny o współpracy przy projektach morskich farm wiatrowych.

PGE też zakończyła sesję na mocnym plusie. Na zamknięciu akcje spółki energetycznej kosztowały 10,36 zł.

W pierwszej trójce najmocniej rosnących spółek znalazł się dzisiaj także Mercator Medical. Kurs akcji spółki wzrósł o 2,82%. Na koniec notowań za akcje spółki inwestorzy płacili 240,80 zł.

 

CCC i Allegro na czerwono, CD Projekt traci najmocniej

Wśród największych spółek najgorzej wypadł CD Projekt, tracąc 3,05%. W końcówce sesji akcje znanej spółki z branży gier kosztowały 177,78 zł.

Spółka Allegro straciła 1,94%. Na zamknięciu cena akcji Allegro wyniosła 58,25 zł.

CCC zakończyło sesję na minusie o 1%. Na koniec notowań za akcje spółki obuwniczej inwestorzy płacili 113,50 zł. Po czerwonej stronie rynku zakończyły dzień także PZU (-0,62%) i PKO BP (-0.30).

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk