• Sklep
  • Odbierz prezent
  • Sklep
  • Odbierz prezent
Londyńska giełda z szansą na wzrosty? Analiza indeksu giełdowego FTSE 100
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda sytuacja techniczna na indeksie FTSE 100

Londyński indeks giełdowy FTSE 100 rozpoczyna nowy tydzień od wyraźnych wzrostów. Kurs ma szansę na korektę zeszłotygodniowych silnych spadków, który były spowodowane między innymi umocnieniem funta brytujskiego.

FXMAG indeksy londyńska giełda z szansą na wzrosty? analiza indeksu giełdowego ftse 100 ftse 100 ukx ftse100 uk giełda indeksy giełdowe 1

Patrząc na wykres technicznie, istnieje szansa na realizację struktury pochodzącej z klasycznej analizy technicznej - odwróconej głowy z ramionami (oRGR). Jeżeli dojdzie do wybicia poziomu 7525 pkt, to widziałbym wzrosty nawet w okolice 7608 pkt. Aktualnie po dobrym początku sesji, rynek nieznacznie odbija od współczynnika 61,8% Fibonacciego.

Wykres 1. Indeks giełdowy FTSE 100 interwał H1

FXMAG indeksy londyńska giełda z szansą na wzrosty? analiza indeksu giełdowego ftse 100 ftse 100 ukx ftse100 uk giełda indeksy giełdowe 2

 

Schodząc na niższy interwał czasowy - M15, widać lokalną tendencję wzrostową. najbliższym wsparciem jest dolne ograniczenie układu Overbalance - 7488 pkt. W przypadku wybicia dołem, kolejne ważne miejsce wypada przy współczynniku 50% Fibo.

Wykres 2. Indeks giełdowy FTSE 100 interwał M15

FXMAG indeksy londyńska giełda z szansą na wzrosty? analiza indeksu giełdowego ftse 100 ftse 100 ukx ftse100 uk giełda indeksy giełdowe 3

Nie wiesz dlaczego wyznaczyłem strefy wsparcia i oporu akurat w taki sposób? Kliknij tutaj i poznaj Harmonic Trading od podstaw. Zobacz także materiały video.

Więcej moich analiz i pomysłów na handel znajdziesz na portalu Trading Dot 

Notowania: FTSE 100

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/UKXGBP/

Łukasz Stefanik

Analityk i Trader obecny na rynku OTC nieprzerwanie od 2009 roku. Specjalizuje się głownie w geometrii rynkowej oraz układach opartych o liczby Fibonacciego. Transakcje i analizy Łukasza możesz śledzić na TradingDot.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk