• Sklep
  • Odbierz prezent
Londyńska giełda przed decyzją Banku Anglii. Czy kurs indeksu giełdowego wróci do wzrostów?
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda sytuacja techniczna na indeksie FTSE 100

Dzisiejszy dzień na rynkach powinien charakteryzować się podwyższoną zmiennością. Czekają nas dwa posiedzenia banków centralnych - EBC oraz BoE. Ten drugi powinien mieć wpływ na kurs pary walutowej GBP/USD oraz londyńskiego indeksu giełdowego - FTSE 100. Pomimo, że nie oczekuje się zmiany stóp procentowych, to zmienność może być podwyższona.

Zobaczymy jak wygląda kurs londyńskiej giełdy. Indeks FTSE 100 wyraźnie tracił w ostatnim czasie. Na wykresie o interwale D1 buduje się właśnie korekta prosta ABCD. Mierzenia Fibonacciego nie grupują się idealnie, przez co należy wziąć pod uwagę dwie strefy wsparcia. Pierwszą z nich została już wybita, a druga nie do końca przetestowana, dlatego też możliwe jest ponowne zejście w okolice 7200 pkt., tam spodziewałbym się reakcji popytu.

Wykres 1. Indeks giełdowy FTSE 100 interwał W1

FXMAG indeksy londyńska giełda przed decyzją banku anglii. czy kurs indeksu giełdowego wróci do wzrostów? ftse 100 ukx ftse100 uk ftse100 giełda indeksy giełdowe boe 1

 

Na niższym interwale czasowym, kurs znajduje się w tendencji spadkowej. Jeżeli dziś dojdzie do wzrostów to ważnym oporem, na który należy zwrócić uwagę jest strefa przy 7415 pkt., gdzie oprócz górnego ograniczenia układu Overbalance, znajdują się także ostatnie dołki.

Wykres 2. Indeks giełdowy DAX interwał H1

FXMAG indeksy londyńska giełda przed decyzją banku anglii. czy kurs indeksu giełdowego wróci do wzrostów? ftse 100 ukx ftse100 uk ftse100 giełda indeksy giełdowe boe 2

 

Nie wiesz dlaczego wyznaczyłem strefy wsparcia i oporu akurat w taki sposób? Kliknij tutaj i poznaj Harmonic Trading od podstaw. Zobacz także materiały video.

Więcej moich analiz i pomysłów na handel znajdziesz na portalu Trading Dot 

Notowania: FTSE 100

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/UKXGBP/

Łukasz Stefanik

Analityk Rynków Finansowych XTB. Trader obecny na rynku OTC nieprzerwanie od 2009 roku. Specjalizuje się głownie w geometrii rynkowej oraz układach opartych o liczby Fibonacciego. Transakcje i analizy Łukasza możesz śledzić na TradingDot.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk