• Odbierz prezent
Lokum Deweloper z wynikami finansowymi za I półrocze 2020 r.
fot. freepik.com

2 września spółka z branży deweloperskiej Lokum Deweloper opublikowała wyniki finansowe za I półrocze 2020 r. Były one znacznie niższe niż przed rokiem ze względu na spadek aktywności na rynku w związku z pandemią koronawirusa.

 

2 września przed sesją na GPW spółka Lokum Deweloper opublikowała wyniki finansowe za I półrocze 2020 r. W I półroczu przychody grupy wyniosły 108,1 mln zł wobec 193,2 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku, co stanowi spadek o 44% rok do roku. Zysk z działalności operacyjnej wyniósł 28 mln zł wobec 62,2 mln zł rok wcześniej. Spółka zakończyła I półrocze zyskiem netto w wysokości 20,8 mln zł wobec 48,9 mln zł zysku przed rokiem, co stanowi spadek o 57% rdr. Zysk netto przypadający na akcjonariuszy jednostki dominującej wyniósł 18,3 mln zł wobec 43,6 mln zł rok wcześniej.

Mimo sytuacji związanej z pandemią koronawirusa spółka uzyskała dobre wyniki w I kwartale. W całym I półroczu jednak wyniki były znacznie niższe niż przed rokiem. Sytuacja związana z pandemią spowodowała zmniejszenie aktywności na rynku nieruchomości. W okresie od połowy marca do początku maja biura spółki były nieczynne. W ciągu ostatnich miesięcy jednak sytuacja wraca do normy. W całym I półroczu spółka przekazała klientom 267 mieszkań. 29 lipca WZA podjęło uchwałę o przeznaczeniu zysku netto za 2019 rok na kapitał zapasowy.

W pierwszej godzinie środowej sesji na GPW kurs akcji spółki nie uległ zmianom.

Czytaj także: Lokum Deweloper prezentuje wyniki za I kwartał 2020 r. Zysk spółki wyższy o 15%

13 maja spółka z branży deweloperskiej Lokum Deweloper przedstawiła wyniki finansowe za I kwartał 2020 r. Okazały się one wyższe niż przed rokiem. Przewyższyły też szacunki analityków.   13 maja przed sesją na GPW spółka Lokum Deweloper opublikowała raport finansowy za I kwartał 2020 r. Przychody .. Czytaj
Lokum Deweloper prezentuje wyniki za I kwartał 2020 r. Zysk spółki wyższy o 15%


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk