• Odbierz prezent
Lockheed Martin przyspiesza produkcję PAC-3 MSE w celu zaspokojenia dużego popytu i dostarcza tysięczną sztukę pocisku
fot. Materiał partnera

Ponadto pocisk PAC-3 MSE firmy Lockheed Martin osiągnął znaczący sukces podczas udanych testów w locie. W zeszłym roku, w odpowiedzi na prośbę rządu USA, Lockheed Martin (NYSE: LMT) przyspieszył wysiłki na rzecz wyprodukowania większej niż kiedykolwiek wcześniej liczby najbardziej zaawansowanych pocisków przeciwlotniczych na świecie i niedawno zakończył produkcję tysięcznego pocisku PAC-3 MSE.

„Nadal widzimy duży popyt na PAC-3 MSE na całym świecie i jesteśmy zobowiązani do najbardziej efektywnej produkcji, aby zapewnić naszym klientom unikalną technologię obrony przeciwrakietowej, która odstrasza nawet najbardziej zaawansowane zagrożenia” – powiedziała Brenda Davidson, wiceprezes programów PAC-3 w Lockheed Martin Missiles and Fire Control.

Lockheed Martin stale zwiększa produkcję PAC-3 MSE od czasu podjęcia w 2018 r. decyzji o rozpoczęciu produkcji w pełnej skali. Firma spodziewa się wzrostu rocznej produkcji do 500 sztuk PAC-3 MSE do 2024 r. Zwiększona wydajność będzie częściowo wspierana przez rozbudowę budynku o powierzchni 85 000 stóp kwadratowych w zakładzie Camden w stanie Arkansas, który ma rozpocząć działalność produkcyjną w drugim kwartale 2022 r.

Z innych wiadomości dotyczących PAC-3, w trakcie odbywających się 4 listopada testów w locie Lockheed Martin osiągnął znaczący sukces programu PAC-3, w tym pierwszą integrację pocisku PAC-3 MSE ze Zintegrowanym Systemem Dowodzenia Obrony Powietrznej i Przeciwrakietowej (IBCS) U.S. Army.

Podczas serii testów w locie, dwa pociski PAC-3 MSE skutecznie połączyły się z IBCS i przechwyciły zagrożenie w postaci taktycznych pocisków balistycznych (TBM) nad White Sands Missile Range w stanie Nowy Meksyk. Były to pierwsze testy Field Surveillance Program (FSP) dla PAC-3 MSE. Misje FSP potwierdzają niezawodność i gotowość wystrzelonych pocisków PAC-3 i zwykle odbywają się każdego roku.

„Pocisk PAC-3 kontynuuje tradycję naszej bogatej historii w dostarczaniu niezawodnej i innowacyjnej obrony przeciwrakietowej, jednocześnie demonstrując naszą gotowość do realizacji jednego z najważniejszych priorytetów modernizacyjnych U.S. Army, aby zawsze wyprzedzać możliwe zaawansowane zagrożenia” – dodała Brenda Davidson. Pocisk PAC-3 MSE, będący ulepszoną wersją sprawdzonego w boju PAC-3 CRI, może pochwalić się dwupulsowym silnikiem rakietowym na paliwo stałe, zapewniającym zwiększoną wydajność na wysokości i zasięgu w celu obrony przed nadchodzącymi zagrożeniami, w tym taktycznymi pociskami balistycznymi, pociskami manewrującymi i samolotami.

O Lockheed Martin

Lockheed Martin Corporation z siedzibą w Bethesda w stanie Maryland to międzynarodowa firma działająca w obszarze bezpieczeństwa i lotnictwa, zatrudniająca około 114 000 osób na całym świecie. Firma zajmuje się badaniami, projektowaniem, rozwojem, produkcją, integracją i utrzymaniem zaawansowanych systemów technologicznych, produktów i usług.

Obserwuj @LMPolandNews i @LMEuropeNews na Twitterze, aby otrzymywać najnowsze wiadomości i informacje o działalności korporacji we wszystkich obszarach.


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk