• Odbierz prezent
LiveChat mocno traci po publikacji wyników

Wrocławska spółka informatyczna LiveChat Software opublikowała w środę 28 sierpnia wyniki finansowe za pierwszy kwartał roku finansowego 2019/2020. Mimo lepszych rezultatów niż rok temu i optymistycznego komunikatu zarządu spółki, akcje LiveChat tracą na czwartkowej sesji niemal 5%.

 

LiveChat Software osiągnął w pierwszym kwartale roku finansowego 19/20 (kwiecień-czerwiec 2019) 14,71 mln złotych skonsolidowanego zysku netto, w porównaniu do 14,23 mln złotych zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły 30,18 mln złotych, wobec 25,5 mln złotych rok wcześniej.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w pierwszym kwartale roku finansowego 2019/2020 wyniósł 14,67 mln zł, wobec 14,19 mln zł zysku rok wcześniej.

Zarząd spółki chwali się również wzrostem liczby pracowników niemal o połowę zaledwie w ciągu roku oraz nadchodzącym zakończeniem migracji na nowy interfejs programistyczny LiveChat 3, który ma zwiększyć konkurencyjność usługi w zestawieniu z alternatywnymi rozwiązaniami na rynku.

Dlaczego zatem kurs na czwartkowej sesji zauważalnie spada, mimo lepszych wyników? Akcjonariusze najprawdopodobniej oczekiwali wyższej dynamiki wzrostu, szczególnie po niedawnej publikacji wyników finansowych za 2018 r., które były najlepszymi w historii spółki. 

LiveChat Software to wrocławska spółka informatyczna założona w 2002 r., świadcząca usługi w modelu SaaS (ang. Software as a Service) dla klientów biznesowych, oferując jedno z czołowych na rynku narzędzi do internetowej obsługi klientów w modelu subskrypcyjnym. Spółka notowana jest na głównym parkiecie GPW od kwietnia 2014 r., debiutując z wyceną 18,5000 PLN za akcję i osiągając dotychczasowe szczyty w czerwcu 2017 r. przy wycenie 59,0000 PLN za akcję.

 

Wyniki opublikowane przez LiveChat nie zostały ciepło przyjęte przez akcjonariuszy - aktualny kurs akcji spółki to 36,900, co oznacza spadek o niemal 5%.

W 2018 r. LiveChat Software osiągnął rekordowy wynik finansowy w swojej historii: 

 

Czytaj także: LiveChat publikuje wyniki za 2018 r. Rekordowy rok w historii spółki

26 czerwca spółka LiveChat Software opublikowała wyniki finansowe za 2018 r. Były one wyższe niż w poprzednich latach. Spółka regularnie też wypłaca dywidendy w maksymalnej możliwej wysokości.   W 2018 r. przychody LiveChat wyniosły 109,3 mln zł wobec 89,43 mln zł rok wcześniej, co stanowi wzrost .. Czytaj
LiveChat publikuje wyniki za 2018 r. Rekordowy rok w historii spółki

 

Notowania: LiveChat Software SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:LVC/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk