• Odbierz prezent
Live Motion Games SA z publicznej oferty akcji pozyskało 4 mln złotych! Spółka dokonała przydziału akcji

Live Motion Games S.A. – producent gier wideo na PC z grupy kapitałowej PlayWay, z publicznej oferty akcji pozyskał 4 mln zł i dokonał przydziału wszystkich akcji oferowanych. Wartość złożonych zapisów wyniosła blisko 5,9 mln zł. W ramach oferty sprzedawana była także część akcji istniejących. Środki od inwestorów spółka przeznaczy na produkcję i marketing nowych gier z gatunku symulator, survival i city builder. Funkcję firmy inwestycyjnej pośredniczącej w Ofercie pełnił Dom Maklerski BDM. Live Motion Games S.A. planuje debiut na rynku NewConnect w pierwszej połowie br.

- Dwa dni temu – 17 marca – zakończyliśmy zapisy w publicznej ofercie akcji. Z satysfakcją informuję, że akcje Live Motion Games S.A. oferowane w ramach nowej emisji serii C mają nowych nabywców, zostały przydzielone 173 inwestorom. Tym samym osiągnęliśmy wyznaczony cel, jakim było pozyskanie 4 mln zł. W ramach oferty sprzedawana była także część akcji istniejących o wartości 0,7 mln zł. Wraz z zakończeniem oferty zapisy na akcje spółki wyniosły blisko 5,9 mln zł – informuje Michał Kaczmarek, prezes zarządu Live Motion Games S.A. – Dziękujemy uczestnikom oferty za zaufanie. Zgodnie z zapowiedzią pozyskane środki przeznaczymy na produkcję i marketing nowych autorskich gier z gatunku symulator, survival i city builder. Nasz plan zakłada tworzenie kilku autorskich tytułów rocznie i ich globalną dystrybucję w modelu cyfrowym – dodaje CEO spółki.

Publiczna oferta akcji Live Motion Games S.A. obejmowała łącznie 105 tys. akcji zwykłych na okaziciela, o wartości nominalnej 0,10 zł, w tym ofertę objęcia 90 tys. nowych akcji serii C oraz sprzedaż 15 tys. akcji istniejących serii A, oferowanych przez dotychczasowych akcjonariuszy spółki. Cena emisyjna została ustalona na 45 zł za jedną akcję. Firmą inwestycyjną pośredniczącą w Ofercie był Dom Maklerski BDM. Autoryzowanym Doradcą jest Blue Oak Advisory. Wsparcie prawne zapewniła Kancelaria Lewczuk Łyszczarek i Wspólnicy.

Przed rozpoczęciem publicznej oferty akcji firma Live Motion Games S.A. pozyskała w ramach emisji prywatnej kwotę ok. 1,2 mln zł. Środki zostały przeznaczone na produkcję autorskich gier studia.

Najpopularniejszym tytułem z portfolio spółki jest Train Station Renovation, który pozwala na renowację i odbudowę opuszczonych stacji kolejowych. Gra w wersji early access w ciągu pierwszej doby od umieszczenia na platformie Steam zdobyła 20 tys. nabywców. Obecnie firma pracuje nad DLC do projektu.

- Z dużym zainteresowaniem graczy spotkał się również Car Trader Simulator. Dzięki tworzeniu gry nabyliśmy cenne doświadczenie, które pozwoliło nam na tworzenie kolejnych ambitnych produkcji – komentuje prezes zarządu Live Motion Games S.A.

Tegoroczny harmonogram studia uwzględnia m.in. premiery takich tytułów jak: Builder Simulator oraz Chernobyl Liquidators, a także kilku innych gier przygotowywanych dla zewnętrznych wydawców.

- Builder Simulator zaprezentowaliśmy podczas ostatniego festiwalu dem Steam. Produkcja pozytywnie wyróżniła się na tle innych symulatorów. Wersja demo została pobrana powyżej 100 tys. razy, a wishlista wzrosła o ponad 42 tys.– mówi Michał Kaczmarek.

Chernobyl Liquidators to survival-symulator, osadzony w rzeczywistości katastrofy w Czarnobylu, w którym gracz wciela się m.in. w rolę strażaka ratującego poszkodowanych. Do jego głównych zadań należeć będzie powstrzymanie śmiercionośnego promieniowania oraz pomoc poszkodowanym. Tytułowi likwidatorzy to specjalny zespół cywilów i wojskowych, którzy zostali powołani do uporania się ze skutkami katastrofy nuklearnej w Czarnobylu. Projekt obecnie jest w fazie zaawansowanych testów.

Obie gry powstają we współpracy z notowaną na głównym parkiecie spółką PlayWay, jednym z wiodących akcjonariuszy Live Motion Games S.A.

- Zakończona z sukcesem oferta poprzedza plany naszej spółki związane z debiutem na rynku NewConnect. Obecnie koncentrujemy się na finalizacji Dokumentu Informacyjnego, który następnie złożymy do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Debiut planujemy w pierwszej połowie tego roku. – mówi prezes zarządu Live Motion Games S.A.

***

O spółce:

Live Motion Games S.A. prowadzi działalność na rynku gier wideo. Studio zajmuje się produkcją gier komputerowych na platformę Steam. Obecnie Spółka pracuje nad około 20 grami, które są w różnym stopniu zaawansowania. Do końca 2021 roku LMG planuje wydać 5 nowych gier. Spółka powstała w 2017 roku. Jej wiodącym akcjonariuszem jest notowany na GPW wydawca i producent gier komputerowych – PlayWay.

Strategia spółki zakłada tworzenie i sprzedaż tytułów na całym świecie w modelu cyfrowym, za pośrednictwem platformy Steam.

Live Motion Games S.A. zamierza wejść na rynek NewConnect w I półroczu 2021 roku.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk