• Odbierz prezent
Live Motion Games S.A. coraz bliżej wejścia na rynek NewConnect. Producent symulatorów z Grupy PlayWay przeszedł procedurę przekształcenia w spółkę akcyjną

Live Motion Games – warszawski producent gier symulacyjnych – zakończył proces przekształcenia ze spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę akcyjną. Aktualnie studio oczekuje wpisu do KRS. To kluczowy etap na drodze do dołączenia LMG do grona spółek notowanych na NewConnect. Debiut planowany jest na pierwszą połowę 2021 roku. Spółka z Grupy PlayWay obecnie buduje silne wishlisty autorskich tytułów. Wśród nich jest są Car Trader Simulator, Builder Simulator, Builders of China czy Supermarket Manager. W kwietniu studio wydało swój pierwszy tytuł Train Station Renovation w trybie wczesnego dostępu. Pełna wersja gry pojawi się na rynku już 1 października. Ponadto spółka obecnie pracuje m.in. nad symulatorem z elementami survivalu Chernobyl Liquidators Simulator.

- W pierwszej połowie przyszłego roku planujemy debiut na rynku NewConnect. Zakończyliśmy właśnie proces przekształcania w spółkę akcyjną, który przybliża nas do stania się spółką publiczną. Czekamy już tylko na wpis do KRS. – mówi Michał Kaczmarek, prezes zarządu Live Motion Games. – Jesteśmy na etapie zaawansowanych prac produkcyjnych kilku projektów. Te, które prezentujemy graczom cieszą się dużym zainteresowaniem, co widać po silnych wishlistach naszych tytułów. Z całą pewnością mogę więc powiedzieć, że LMG jest gotowe do kolejnego milowego kroku w rozwoju spółki, jakim będzie przyszłoroczny debiut na giełdzie – dodaje Michał Kaczmarek.

Na TOP Wishlist platformy Steam znajduje się większość zapowiedzianych tytułów studia, wśród nich są m.in. Car Trader Simulator, Builder Simulator, Builders of China, Supermarket Manager i Chernobyl Liquidators Simulator. W tym ostatnim, inspirowanym prawdziwymi wydarzeniami w Czarnobylu, gracz będzie musiał ciężko pracować, aby powstrzymać promieniowanie i przetrwać. Produkcja jest połączeniem gry symulacyjnej i survivalu. – Z naszych obserwacji wynika, że na rynku brakuje gry, która w bardzo realistyczny sposób pokaże katastrofę w Czarnobylu. Tak powstał Chernobyl Liquidators Simulator. Dokładamy wszelkich starań, by przenieść do świata tej gry ciekawą, ale przede wszystkim realistyczną historię z 1986 roku – komentuje prezes LMG.

30 kwietnia br. na platformie Steam, w trybie early access, zadebiutował Train Station Renovation – pierwszy tytuł z portfolio produkcyjnego LMG. Gra rozgrywa się na opuszczonych dworcach kolejowych. Zadaniem gracza jest dokonanie renowacji starych dworców kolejowych. Projekt był wzorowany na popularnym tytule House Flipper, wydanym przez spółkę PlayWay, która jest głównym akcjonariuszem spółki. – TSR zadebiutował na Steamie pod koniec kwietnia i od razu znalazł się w zestawieniu najpopularniejszych premier miesiąca. Pełna wersja gry pojawi się na rynku 1 października. Trwają już pracę nad portem produkcji w wersji na konsole – dodaje prezes Live Motion Games.

Wydawcą gry na PlayStation4 i Xbox One będzie Ultimate Games, wersję na Nintendo Switch przygotuje spółka UF Games.

O spółce:

Live Motion Games prowadzi działalność na rynku gier wideo. Studio zajmuje się produkcją gier komputerowych na platformę Steam. Spółka powstała w 2017 roku.  Jej większościowym akcjonariuszem jest notowany na GPW wydawca i producent gier komputerowych – PlayWay.

Strategia spółki zakłada tworzenie niskobudżetowych projektów, a następnie ich sprzedaż na całym świecie w modelu cyfrowym, za pośrednictwem platformy Steam.

Live Motion Games zamierza wejść na rynek NewConnect w I półroczu 2021 roku.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk