• Odbierz prezent
Live Motion Games rozpoczyna Ofertę Publiczną Akcji o wartości 4,7 mln złotych. Zapisy przyjmowane są do 17 marca
fot. freepik.com

Live Motion Games – producent gier wideo na PC, rozpoczyna Publiczną Ofertę Akcji o wartości 4,7 mln zł. Z emisji Nowych Akcji Spółka chce pozyskać 4 mln zł. Środki od inwestorów zostaną przeznaczone na produkcję nowych gier z gatunku symulator, survival i city builder oraz marketing pre-produkcji nowych tytułów. Dodatkowo w ramach Oferty sprzedawana jest część Akcji istniejących. Zapisy potrwają do 17 marca. Funkcję firmy inwestycyjnej pośredniczącej w Ofercie pełni Dom Maklerski BDM. Live Motion Games planuje debiut na rynku NewConnect w pierwszym półroczu br.

- Rozpoczynamy Ofertę Publiczną Akcji Live Motion Games, której celem jest pozyskanie od inwestorów kwoty 4 mln zł. Osoby zainteresowanie inwestycją w naszą Spółkę zachęcamy do zapoznania się z Memorandum Informacyjnym, które dostępne jest na stronie internetowej: emisja.livemotiongames.com. Harmonogram Oferty przewiduje składanie zapisów w terminie od 4 do 17 marca. – informuje Michał Kaczmarek, prezes zarządu Live Motion Games. – Głównym celem rozwoju naszego Studia jest zwiększenie skali działalności poprzez kontynuację budowy zdywersyfikowanego portfolio produkcyjnego gier komputerowych. Pozyskane od inwestorów środki przeznaczymy przede wszystkim na produkcję i wydanie aktualnie tworzonych oraz nowych gier, a także marketing pre-produkcji nowych tytułów. – dodaje.

Oferta Publiczna Akcji Live Motion Games obejmuje łącznie 105 tys. akcji zwykłych na okaziciela, o wartości nominalnej 0,10 zł, w tym ofertę objęcia 90 tys. nowo emitowanych akcji serii C oraz sprzedaż 15 tys. istniejących akcji serii A, oferowanych przez dotychczasowych akcjonariuszy Spółki. Inwestorom składającym zapisy w ramach Oferty Publicznej mogą być przydzielone zarówno Akcje Nowej Emisji, jak i Akcje Sprzedawane. Ich cena emisyjna na potrzeby zapisów została ustalona na 45 zł za jedną akcję.

Zapisy na Akcje spółki Live Motion Games przyjmowane będą wyłącznie przez Dom Maklerski BDM, bezpośrednio w Punktach Obsługi Klienta oraz za pośrednictwem kanałów internetowych. Autoryzowanym Doradcą jest firma Blue Oak Advisory. Wsparcie prawne zapewnia Kancelaria Lewczuk Łyszczarek i Wspólnicy.

Do tej pory firma Live Motion Games pozyskała w ramach emisji prywatnych kwotę ok. 1,2 mln zł. Środki te zostały przeznaczone na produkcję autorskich, średnio-budżetowych gier z gatunku symulator.

Najpopularniejszym tytułem Studia jest Train Station Renovation, który pozwala na renowację i odbudowę opuszczonych stacji kolejowych. Tytuł w wersji early access w ciągu pierwszej doby od umieszczenia na platformie Steam zdobył 20 tys. nabywców. Obecnie spółka pracuje nad DLC do projektu. – Duża część fanów tej produkcji jest z Niemiec, dlatego zdecydowaliśmy się specjalnie dla nich stworzyć dodatek pt. Train Station Renovation Germany. Wkrótce ujawnimy więcej szczegółów. – dodaje Michał Kaczmarek.

Główną działalnością Live Motion Games jest produkcja gier m.in. z gatunku city builder i survival. W planach tegorocznych premier Studia są m.in.: Builder Simulator oraz Chernobyl Liquidators. Demo pierwszego tytułu zostało zaprezentowane w ramach tegorocznej Zimowej Edycji Festiwalu Steam. Po pokazie tytuł awansował w zestawieniu Global TOP Wishlist platformy Steam. Obecnie zajmuje 71 miejsce. Produkcja jest już na zaawansowanym etapie prac. Live Motion Games intensyfikuje również działania nad swoim największym tytułem inspirowanym katastrofą jądrową w czarnobylskiej elektrowni z 1986 roku – Chernobyl Liquidators.

Tytułowi likwidatorzy to specjalny zespół cywilów i wojskowych, którzy zostali powołani do uporania się ze skutkami katastrofy nuklearnej w Czarnobylu. Projekt jest w fazie zaawansowanych testów.

Gry powstają we współpracy z notowaną na głównym parkiecie spółką PlayWay, wiodącym akcjonariuszem Live

Motion Games.

Oferta Publiczna Akcji Live Motion Games poprzedza plany Studia związane z debiutem na rynku NewConnect. – Po zakończeniu Oferty skoncentrujemy się na realizacji kolejnego celu, jakim jest złożenie do GPW Dokumentu Informacyjnego . Jesteśmy gotowi, aby jeszcze w tym półroczu dołączyć do grona spółek publicznych. – mówi prezes zarządu Live Motion Games.

***

Jedynym prawnie wiążącym dokumentem zawierającym informacje o Live Motion Games S.A., jej akcjach oraz ich ofercie publicznej jest Memorandum opublikowane pod adresem emisja.livemotiongames.com. Potencjalni inwestorzy powinni przeczytać Memorandum przed podjęciem decyzji inwestycyjnej w celu pełnego zrozumienia potencjalnych ryzyk i korzyści związanych z decyzją o zainwestowaniu w akcje Emitenta. Zapisy na akcje Emitenta będą przyjmowane przez Dom Maklerski BDM S.A. Materiał ten i zawarte w nim informacje nie są przeznaczone do bezpośredniego ani pośredniego rozpowszechniania w Stanach Zjednoczonych Ameryki, Australii, Kanadzie i Japonii ani wśród rezydentów tych krajów. Niniejszy materiał nie jest informacją o papierach wartościowych i warunkach ich nabycia stanowiącą wystarczającą podstawę do podjęcia decyzji o nabyciu lub objęciu tych papierów wartościowych, jak również nie stanowi ani nie jest częścią i nie powinien być interpretowany jako oferta nabycia lub objęcia albo próba pozyskania zaproszenia do złożenia oferty nabycia lub objęcia jakichkolwiek papierów wartościowych.

***

O spółce:

Live Motion Games prowadzi działalność na rynku gier wideo. Studio zajmuje się produkcją gier komputerowych na platformę Steam. Obecnie Spółka pracuje nad około 20 grami, które są w różnym stopniu zaawansowania. Do końca 2021 roku LMG planuje wydać 5 nowych gier. Spółka powstała w 2017 roku. Jej większościowym akcjonariuszem jest notowany na GPW wydawca i producent gier komputerowych – PlayWay.

Strategia spółki zakłada tworzenie i sprzedaż tytułów na całym świecie w modelu cyfrowym, za pośrednictwem platformy

Steam.

Live Motion Games zamierza wejść na rynek NewConnect w I półroczu 2021 roku.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk